Czwójbój LA -najlepsi w Gminie

CZWÓRBÓJ LA – SZCZEBEL Gminny  DLA SP1 Czersk!

13 maja 2022r. na Stadionie Miejskim w Czersku odbyły się Gminne Mistrzostwa w Czwórboju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Sportowych Dzieci Szkolnej.

Tego dnia na starcie zawodów zobaczyliśmy reprezentantów z dwóch Szkół Podstawowych Gminy Czersk – Szkoła Podstawowa z Rytla, Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku. Sześcioosobowe reprezentacje miały za zadanie punktować dla swojej szkoły w czterech konkurencjach sportowych – bieg na 60m, bieg na 600/1000m, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową. Zwyciężyły drużyny prowadzone przez p. Jacka Wycinkę oraz p. Ewę Pruszak – zarówno chłopcy jak i dziewczęta! Poniżej szczegółowe wyniki oraz zarys przebiegu zawodów.

Mistrzowski zespół dziewcząt  wystąpił w składzie : Kinga Piechocka 7a, Sara Pasierowska 7a, Alicja Pestka 7a, Balas Nicola  7b, Reszczyńska Amelia 7d, Maja Brauer 7d

Chłopcy wystąpili w następującym składzie: Makowski Bartosz 7a, Kozłowski Kacper 7a, Elak Jan 7a, Niemojewski Marcel 7a , Osowski Radosław 7b, Kowalik Piotr 7b, Ossowski Dawid 7d,  Rykojć Wiktor 7c

Indywidualnie najwięcej punktów zdobyła Kinga Piechocka  – Mistrzyni Gminy w Czwórboju La

Zawody szczebla powiatowego  rozegrane zostaną dnia 18 maja ( środa)  2022 roku w Brusach