Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcji
Sobota, 25 maja 2019 r. Do WAKACJI tylko 27 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Polityka prywatności
» Dokumenty
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Zaloguj się
Członków Online
Gości Online: 2
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 664
Najnowszy zarejestrowany: Monia

Twój IP: 3.87.147.184
Prace plastyczne
Losowe Zdjęcie
5e
5e
Zdjęcia klasowe 2006/2007
Najnowsze artykuły
Dla ósmoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [8]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 29248
Arkusz dostosowan... 27789
Testy kompetencji... 16669
Program naprawczy... 14269
Testy kompetencji... 12358
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 65535
Epublikacje 62712
Gimnazjum Czersk 61903
Gry po szkole 42754
Edukacja leśna
Dzieci klasy I i oddziału przedszkolnego z Malachina odwiedziły Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Woziwodzie. Obejrzały tam ciekawą ekspozycję związaną z lasem i gospodarką leśną. Z wielkim zaciekawieniem słuchały informacji przewodnika o zwierzętach żyjących w naszych lasach. Zajrzały również do kącika łowieckiego i kącika historycznego związanego z dawną pracą leśnika. W części multimedialnej dzieci miały możliwość sprawdzenia zdobytej wiedzy podczas wykonywania różnych zadań edukacyjnych.
W schronisku "Przytulisko"
To już XV akcja charytatywna zorganizowana przez Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody. Nie można być obojętnym wobec bezbronnych i pozbawionych ciepłego kąta zwierząt. W związku z tym uczniowie należący do SK LOP – u i uczniowie klasy IV d odwiedzili Schronisko – Przytulisko w Chojnicach. Opiekunami były panie: Ewelina Bąk, Ewa Keister i pani Wioleta Karczyńska. Młodzież wcześniej zebrała dary pienięzne i rzeczowe(karmę, akcesoria dla bezdomnych zwierząt). Do akcji włączyli się uczniowie i nauczyciele ze szkoły, za co serdecznie dziękujemy. Każda pomoc jest bowiem kolejną szansą na przetrwanie czworonogów.
Zajęcia przyrodnicze w Technikum Leśnym
Szacunek do otaczającej nas przyrody każdy człowiek powinien nosić w sobie. Czy podziwiam przyrodę? Czy ją znam i rozumiem? Co mogę dla niej zrobić? Na te pytania szukali odpowiedzi uczniowie klas IId i IIIa podczas zajęć przyrodniczych, które odbyły się na terenie Technikum Leśnego w Tucholi. Przewodnikami dzieci byli przyszli młodzi leśnicy, uczniowie technikum. Uczestnicy wycieczki poznawali bogactwo przyrody w sali bioróżnorodności, w której były dostępne różne gatunki zwierząt i drzew oraz rośliny naszych lasów. Tutaj również odbył się turniej wiedzy przyrodniczego koła fortuny z nagrodami. Spotkanie z hejnalistą z koła „Jenot” wzbudziło u dzieci wiele radości i zaciekawienia.
Turniej "Poszukiwaczy witamin"
Dnia 13 marca 2019 roku uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w Turnieju Poszukiwaczy Witamin. Celem spotkania było kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych i rozumienie potrzeby dbania o własne zdrowie. Wdrażaniu tych zasad sprzyja regularne spożywanie owoców, warzyw, soków oraz mleka i produktów mlecznych, które uczniowie systematycznie otrzymują w ramach realizacji programu „Szkoła z witaminą”. Organizatorki turnieju: p. C. Kliczkowska, p. W. Kamińska przygotowały dla uczniów zadania z zakresu edukacji zdrowotnej i ruchowej
REJONOWA NOMINACJA RECYTATORSKA
5 marca 2019r. w Ośrodku Kultury w Czersku odbyły się eliminacje okręgowe XXXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej, w których wzięli udział laureaci szkolnego konkursu recytatorskiego dla klas IV-VIII. Naszą szkołę reprezentowały: Bogna Knuth, Monika Janikowska, Laura Drewczynska (opiekun: Maria Gajewska), Maria Milke (opiekun: Hanna Mrozińska), Klaudia Kobusińska (opiekun: Katarzyna Ebertowska), Alicja Kaszubowska (opiekun: Katarzyna Porożynska).
Konkurs recytatorski dla klas II i III
Dnia 12 marca odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski dla uczniów klas drugich i trzecich.
Organizatorkami konkursu były: p. Celina Kliczkowska i p. Jolanta Kowalewska.
Występy dzieci oceniała komisja w składzie: p. Barbara Ringwelska, p. Krystyna Jażdżewska oraz p. Ewelina Wamka.
Laureatami konkursu zostali:
1 m. Aniela Czapiewska - kl. II a - wych. p. Celina Kliczkowska
2 m. Mikołaj Laskowski - kl. II a - wych. p. Celina Kliczkowska
3 m. Agata Zygmunt - kl. III b - wych. p. Urszula Sroka
Warsztaty taneczne kl. II b i II c
W bieżącym roku szkolnym uczniowie kl. II b i II c z SP 1 w Czersku realizują innowację pedagogiczną „Ja w świecie sztuki” i systematycznie wzbogacają swoją wiedzę oraz umiejętności z różnych kierunków artystycznych. Po kilku spotkaniach związanych ze sztukami plastycznymi, teatrem, filmem oraz haftem nadszedł czas na warsztaty taneczne. W czwartek 7 marca 2019r. dzieci razem z wychowawczyniami i p. Darią Śliwińską wybrały się do Ośrodka Kultury w Czersku, by właśnie tam zapoznać się z tańcem jako dziedziną sztuki. Zajęcia prowadziła laureatka wielu konkursów tanecznych Julia Leszczyńska z Rytla. Prowadząca rozwija swój talent pod okiem instruktorów z Akademii Tańca „Piętro wyżej” w Chojnicach.
Nauka pierwszej pomocy w Malachinie
Dnia 1 marca szkoła filialna w Malachinie gościła panią pielęgniarkę Małgosię. Dzieci z klasy zerowej i pierwszej uczyły się udzielania pierwszej pomocy. Każdy miał okazję zrobić sztuczne oddychanie i masaż serca. Było to ciekawe doświadczenie.
Bal karnawałowy w oddziale przedszkolnym
Dnia 8 lutego w naszym oddziale przedszkolnym zorganizowaliśmy bal karnawałowy. Wszystkie dzieci wraz z wychowawcami przebrały się kolorowe stroje swoich ulubionych bohaterów bajkowych i nie tylko. Przy muzyce świetnie się bawiliśmy i przeprowadziliśmy wiele konkursów. Wybraliśmy między innymi króla i królową balu, najlepszego tancerza oraz nagrodziliśmy za najlepsze przebranie.
Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas IV-VIII
04 marca 2019r. miłośnicy recytacji wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim dla klas IV – VIII. Jury w składzie : p. dyrektor Bożena Spica oraz polonistki p. Hanna Fryca, p. Hanna Mrozińska, p. Maria Gajewska, p. Katarzyna Ebertowska oraz p. Katarzyna Porożynska – wysłuchało wielu pięknych recytacji wierszy dla dzieci i młodzieży. W tym roku pojawiły się utwory, np. Wandy Chotomskiej, Jan Brzechwy, Danuty Wawiłow, ale i wiersze Juliusza Słowackiego, Bolesława Leśmiana, Jan Twardowskiego czy Wisławy Szymborskiej. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników.
Podsumowanie zbiórki elektroodpadów
Od 2 do 25 stycznia 2019r. trwała w Szkole Podstawowej nr 1 w Czersku zbiórka elektroodpadów. W lutym firma Green Office Ecologic z Warszawy odebrała od nas zebrany sprzęt. 1 marca otrzymaliśmy informację z podsumowania naszej akcji.
Zebraliśmy 4540 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (dla porównania w ubiegłym roku było to 2855 kg). Za naszą akcję otrzymaliśmy bon o wartości 908 zł do wykorzystania na zakup artykułów, materiałów eksploatacyjnych, sprzętu biurowego i komputerowego z firmy TMB2.
Dziękujemy bardzo wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, szkołom, instytucjom i firmom, które przyłączyły się do naszej akcji.
Wycieczka klasy Ic i IIIc do Gdyni
Dnia 27 lutego 2019 r. uczniowie klasy Ia i IIIc uczestniczyli w wycieczce do Gdyni. Wyjazd odbył się w ramach realizowanego w kasach I -III projektu Koder Junior - Szkoła Mistrzów Programowania. Pobyt w Muzeum przybliżył dzieciom dzieje emigracji z ziem polskich. Uczniowie dowiedzieli się kiedy i dlaczego Polacy wyjeżdżali ze swojej ojczyzny do rozmaitych miejsc na świcie. Mogli poczuć i zrozumieć z czym wiązał się wyjazd z kraju, przekonać się jak wyglądała morska podróż pasażerów III klasy. Podziwiali również największą na świecie makieta statku pasażerskiego.
Strona 4 z 192 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Dla ucznia
Regulaminy:
Konkursy 2018/2019
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2018/19
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2018/2019

Turnieje AGAR.IO
AGARIO-2016
AGARIO-2017

E-Matematyk Roku
Wszystko o konkursie
Logowanie

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka (K.Kosecki)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
39751021 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2019
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone