Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcji
Wtorek, 15 października 2019 r. Do WAKACJI tylko 255 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Polityka prywatności
» Dokumenty
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Zaloguj się
Członków Online
Gości Online: 3
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 665
Najnowszy zarejestrowany: sp1historia

Twój IP: 34.204.189.171
Prace plastyczne
Losowe Zdjęcie
2e
2e
Zdjęcia klasowe 2009/2010
Najnowsze artykuły
Dla ósmoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [8]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 29565
Arkusz dostosowan... 28195
Testy kompetencji... 16690
Program naprawczy... 14323
Program naprawczy... 12898
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 65535
Epublikacje 65535
Gimnazjum Czersk 64276
Gry po szkole 45367
SUKCESY UCZNIÓW SP1 CZERSK NA FESTIWALU PIOSENKI POPULARNEJ W CHOJNICACH
24 maja 2019 r. w Chojnickim Centrum Kultury odbył się konkurs muzyczny „Piosenka jest dobra na wszystko” dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych oraz gimnazjów powiatu chojnickiego. Głównym organizatorem festiwalu była Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Pawłowie przy współpracy Chojnickiego Centrum Kultury. Wokaliści prezentowali piosenki, które śpiewali ich dziadkowie, rodzice a także te, które znane i lubiane są dzisiaj. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach: klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII i gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowały: Aniela Czapiewska, Bogna Knuth, Laura Drewczyńska i Klaudia Kobusińska.
MLECZNA KRAINA – podsumowanie konkursu w klasach I, II i III
Mleko i przetwory mleczne są bardzo ważnym źródłem wapnia, który jest niezbędny w rozwoju układu kostnego dziecka. Włączając się w obchody „Światowych Dni Mleka” wszystkie klasy I, II i III wzięły udział w grach i zabawach dydaktycznych tematycznie związanych z mlekiem, jego produkcją i przetwarzaniem. Aby podsumować podejmowane zadania w ramach szkolnego konkursu „MLECZNA KRAINA” dzieci przyszły do szkoły ubrane na biało i zaprezentowały niektóre zadania wykonane w zespołach klasowych. W czwartek 23 maja 2019r. podsumowano konkursowe zmagania.
Regaty o Puchar Burmistrza Czerska 2019     
W dniach 25-26 maja 2019r w Ostrowitem odbył się Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Czerska i I Memoriał Sławka Sikory, który odszedł niedawno na wieczną wachtę. Sławek był nauczycielem w Szkole nr 3 , a jednocześnie pomysłodawcą oraz wieloletnim organizatorem tych regat. Tegorocznym zawodom towarzyszył silny wiatr co było przyczyną wywrotek kilku łódek. Żeglarze to jednak twardziele i nie z takimi przeciwnościami sobie radzą. Mimo trudnych warunków atmosferycznych udało się rozegrać 9 wyścigów. Zawodnicy naszej szkoły zajęli czołowe miejsca. Jak co roku regaty nasze posiadają uroczysta oprawę, którą podkreślają zaproszeni goście.
ETAP POWIATOWY OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM
Eliminacje powiatowe Turnieju BRD odbyły się 8.05.2019r. w Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 3 w Chojnicach.
Turniej odbył się w 4 etapach:
I etap: wszyscy uczniowie pisali test, składający się z 25 pytań, obejmujący zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym.
II etap: uczniowie rozwiązywali test- skrzyżowania, składający się z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie.
III etap: konkurencja z udzielania pomocy przedmedycznej. Polegała na wykonaniu przez całą drużynę w czasie 5 minut zadania praktycznego w postaci udzielania pomocy osobie poszkodowanej. Wylosowane zostało-rozcięcie lewego łuku brwiowego i wbity drut w prawej stopie.
IV etap: jazda rowerem po torze przeszkód, który składał się z równoważni, slalomu z ograniczeniem, bramki wiszącej, przedmiotu do przewożenia, zawracanie w kwadracie, tarki oraz zatrzymania w miejscu.
Obóz żeglarski klasy VIIa     
W dniach od 06 do 10 maja 2019r. uczniowie klasy VIIa, uczestniczyli w kolejnym obozie żeglarskim zorganizowanym w Lipie. Niestety w pierwszych dniach pogoda nie dopisywała (u nas to już tradycja!!!), ale dla żeglarzy to nie problem. Nie popsuło to humorów i samopoczucia uczestnikom. Wszyscy aktywnie angażowali się w realizację programu obozu. Być może nagrodą za to były kolejne coraz cieplejsze i pogodniejsze dni. W czasie obozu instruktorzy, czyli pan Czesław i pan Tomasz czuwali nad realizacją zadań żeglarskich. Klasa VIIa miała świetną szansę sprawdzenia swoich umiejętności podczas żeglowania, czy wypraw na kajakach oraz nabycia nowej wiedzy. Zajęcia z racji swojego charakteru w dużej mierze miały charakter integracyjny.
Przegląd Piosenki Patriotycznej w Ośrodku Kultury w Rytlu
Maj, ze względu na swoją specyfikę związaną z kultywowaniem polskości, obfituje w różnego rodzaju konkursy, dlatego też 22 maja 2019 r. nasze przedstawicielki ze szkoły postanowiły wziąć udział w Przeglądzie Piosenki Patriotycznej w Ośrodku Kultury w Rytlu. Pani dyrektor Ośrodka Kultury – M. Kowalewska-Remisz zadbała o świetną atmosferę, pyszne drożdżówki i napoje dla wszystkich uczestników. W skład jury weszły niniejsze osoby: p. Dyrektor oraz zaproszeni muzycy:
p. Sylwia Mazur i p. Michał Ratkowski.
Ku uciesze śpiewających, wszyscy zostali docenieni i nagrodzeni pucharem, dyplomem oraz nagrodami rzeczowymi.
Sukcesy w Wojewódzkim Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Podjazach
Dnia 16 maja 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku wybrali się na Wojewódzki Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej dla szkół podstawowych pt. “Głosem Inki” w Podjazach. Celem tego konkursu było wspieranie patriotyzmu młodego pokolenia poprzez śpiew, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju, przypomnienie niektórych zapomnianych już, polskich piosenek
i pieśni patriotycznych, a przede wszystkim kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które miały wpływ na losy naszego kraju.
Klasy IV d i IV e w Gdyni
We wtorek 14 maja uczniowie klas IV d oraz IV e wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Gdyni. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Akwarium Gdyńskiego, w ramach którego uczestnicy zobaczyli niezwykłe okazy ryb, gadów i płazów z odległych zakątków świata. Pobyt urozmaiciły im zajęcia edukacyjne pt. „Spotkanie z Morzem Bałtyckim”, przeprowadzone przez pracowników Akwarium. Zajęcia te składały się z trzech części. Pierwsza, prezentacja multimedialna na temat „Co żyje w Bałtyku?”, uświadomiła dzieciom jakie zwierzęta mogą napotkać na nadbałtyckich plażach. Druga część zajęć odbywała się w laboratorium. Uczniowie za pomocą binokularów rozpoznawali poszczególne gatunki bałtyckich krewetek i małż oraz wypełniali karty pracy.
REGATY ROZPOCZĘCIA SEZONU ŻEGLARSKIEGO 2019     
W miniony poniedziałek (20.05.2019) w Ostrowitem przeprowadzono tradycyjne regaty Otwarcia Sezonu Żeglarskiego.
Rozegrano 3 biegi, w których wystartowało 20 uczniów naszej szkoły.
Zawody odbyły się w sprzyjających warunkach wietrznych i słonecznej pogodzie. Zwycięzców regat oraz wszystkich startujących nagrodziła p. dyrektor Danuta Szlachcikowska. Podsumowując regaty Pani dyrektor życzyła uczniom pomyślności i sukcesów w zbliżającym się sezonie żeglarskim.
Warsztaty garncarskie kl. IIb i IIc w Ośrodku Kultury
W piątek 17 maja 2019r. uczniowie klasy II b i II c wybrali się do Ośrodka Kultury w Czersku na warsztaty lepienia z gliny. Były one kolejnym zajęciem artystycznym w związku z realizowaną przez obie klasy innowacją pedagogiczną „Ja w świecie sztuki”. Przewodniczkami i instruktorkami w nowej dziedzinie sztuki były nauczycielki z Zespołu Szkół Specjalnych w Czersku - pani Aleksandra Grzelak i pani Aleksandra Bernady. Obie panie szczegółowo, krok po kroku zapoznawały dzieci z kolejnymi etapami zadaniowymi. Tworzenie w glinie jest interesujące i inspirujące każdego - małego i dużego, daje szerokie możliwości artystyczne, działa relaksująco i wyciszająco, toteż postanowiliśmy to sprawdzić. Najpierw uczniowie obejrzeli wystawę ceramicznych prac.
Witaminowy zawrót głowy
W ramach projektu „Szkoła z witaminą” uczniowie klas 1-3 szukali odpowiedzi na pytanie „Jak należy postępować, aby zachować sprawność, zdrowie i urodę?” Zadania, które wykonali uczniowie wykazały, jak ważne w prawidłowym rozwoju dzieci są: żywienie zgodne z piramidą pokarmową i aktywność fizyczna. Powinniśmy jadać regularnie o stałych porach w ciągu dnia. Należy pamiętać, że warzywa i owoce to ważny składnik codziennej diety. Produkty te stanowią główne źródło witamin i należy je spożywać kilka razy dziennie, w ramach posiłków i przekąsek. Woda jest uniwersalnym napojem zmniejszającym pragnienie. To również jeden z niezbędnych składników pokarmowych, który trzeba dostarczać organizmowi regularnie i w odpowiednich ilościach.
Szkolny Konkurs Ortograficzny „Zostań mistrzem ortografii”
W dniach 13 maja (klasy IV i VIII) 14 maja(klasy VI) 15 maja (klasy V i VII) 2019r. laureaci klasowych konkursów ortograficznych przystąpili do rywalizacji o tytuł szkolnego Mistrza Ortografii.
Celem konkursu jest podnoszenie sprawności ortograficznej uczniów. Konkursy ortograficzne w naszej szkole to już tradycja. Uczniowie rywalizują ze sobą w szkole, aby potem najlepsi mogli wziąć udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym o tytuł Mistrza Ortografii szkoły podstawowej w gminie Czersk. W bieżącym roku szkolnym odbędzie się już 19. edycja konkursu organizowana przez polonistki z SP 1 w Czersku, Hannę Mrozińską i Marię Gajewską.
Strona 4 z 196 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2019/2020, które należy zakupić we własnym zakresie
Klasy 1-8
Oddziały przedszkolne
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2019/2020
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2018/2019

Turnieje AGAR.IO
AGARIO-2016
AGARIO-2017

E-Matematyk Roku
Wszystko o konkursie
Logowanie

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka (K.Kosecki)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2019
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
43742382 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2019
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone