Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcjiFilm o szkole
Niedziela, 24 stycznia 2021 r. WAKACJE za 152 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

  Pobieralnia
Pliki do Pobrania
Archiwalna

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Polityka prywatności
» Dokumenty
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Zaloguj się
Członków Online
Gości Online: 2
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 665
Najnowszy zarejestrowany: sp1historia

Twój IP: 54.85.57.0
Prace plastyczne
Losowe Zdjęcie
1e
1e
Zdjęcia klasowe 2005/2006
Najnowsze artykuły
Dla ósmoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [8]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 30782
Arkusz dostosowan... 29228
Testy kompetencji... 16880
Program naprawczy... 14617
Program naprawczy... 14517
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 65535
Epublikacje 65535
Gry po szkole 55877
Gangam style po p... 20640
ARCYMISTRZ MNOŻENIA
ARCYMISTRZ MNOŻENIA, jest to Internetowy konkurs matematyczno-logiczy organizowany w ramach obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
Do rywalizacji o tytuł Arcymistrza Tabliczki Mnożenia przystąpiło ok. 30 uczniów z naszej szkoły. Konkurs pomimo 3 etapów cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Liczba uczestników etapu eliminacyjnego w Polsce : 12 252.
X edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia
W październiku nasza szkoła uczestniczyła w X edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia-WMTDAY. Celem bezpłatnej akcji edukacyjnej prowadzonej w szkołach na całym świecie jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić uczniów i doroslych do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.
Kl. I a w Powiatowym Konkursie Recytatorskim EKO-ART 2020     
Uczennice kl. I a wzięły udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim EKO - ART, zorganizowanym przez Chojnickie Centrum Kultury. Myślą przewodnią konkursu była przyroda i dbałość o jej nieskazitelne piękno. Wykonawców obowiązywało pamięciowe opanowanie jednego utworu.
Kinga Banach i Lucyna Leszczyńska wybrały wiersze Jana Brzechwy. Kinga zaprezentowała „Ryby, żaby i raki”, a Lucynka „Grzyby”. Milena Andrearczyk wygłosiła wiersz Marii Konopnickiej „Muchy samochwały”.
Szkolny dzień czystych rąk
W ramach obchodów Światowego Dnia Mycia Rąk Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów klas I-III do udziału w „Szkolnym dniu czystych rąk”. Akcja miała na celu propagowanie zdrowego stylu życia, przekazywanie najmłodszym podstawowej wiedzy z zakresu prawidłowej higieny rąk oraz tego, jak duży wpływ ma ona na nasze życie i zdrowie.
19 października wychowawczynie klas I-III przeprowadziły lekcje o tematyce prozdrowotnej. Jednym z zadań było wykonanie przez uczniów pracy plastycznej pt. „Gdzie były i co robiły twoje ręce”.
PRZERWA NA CZYTANIE
Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku wzięła udział w I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Wychowawcy i uczniowie klas 0-VIII „Jedynki” zostali zaproszeni do udziału w akcji w dniu 20 października, przez Ewę Bonkowską i bibliotekarzy – Krystynę Jażdżewską i Patrycjusza Muchowskiego. Starsi uczniowie przynieśli wybrane przez siebie książki o różnorodnej tematyce. Podczas czytania na przerwie, przebywali w klasie lub na holu szkolnym. Natomiast młodsi uczniowie, słuchali tekstu czytanego przez nauczycieli lub dzieci w swojej sali zajęć
Zakończenie sezonu żeglarskiego
Malownicze jezioro w Ostrowitem pięknie najeżyło się w środę 21 października 2020r żaglami. Koniec października to czas, w którym już tradycyjnie klasy żeglarskie naszej szkoły kończą sezon. Z tej okazji mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Regatach. Jezioro w Ostrowitem wypełniło się 16 młodymi żeglarzami, którzy rywalizowali w klasie „Optimist” Pogoda była dla prawdziwych twardzieli – mżawka, kilka stopni na plusie, brak słońca. Ale wiało! Dzięki temu zrealizowaliśmy nasze tradycyjne zakończenie sezonu! Jak zwykle z przytupem. Podium tym razem należało do Przemysława Kędzierskiego klasa VIA , Ignacego Janikowskiego klasa VIIA oraz Natalii Jażdżewskiej klasa VIIA.
JULKA KASZUBOWSKA i BOGNA KNUTH W ZDOLNYCH Z POMORZA
Julia Kaszubowska (kl. VIII) już jako piąta osoba ze szkoły zakwalifikowała się do prestiżowego programu edukacyjnego „Zdolni z Pomorza” w obszarze kompetencje społeczne.
Powiatowa Komisja Rekrutacyjna po zapoznaniu się z projektem kwalifikacyjnym pt. „Białe kłamstwo” zdecydowała o dołączeniu Julii do zajęć pozalekcyjnych odbywających się w Lokalnym Centrum Nauczania Kreatywnego w Chojnicach.
W LCNK udział w zajęciach z kompetencji społecznych kontynuuje Bogna Knuth (kl.VIII), która obroniła w 2019 r. projekt „ Casy study Cirque de Soleil”.
Kondolencje
2b z okazji Dnia Nauczyciela     
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego w czerskiej „Jedynce”     
10 października przypada Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. W tym roku – w obliczu pandemii – nabiera on szczególnego znaczenia, gdyż dbanie o swoje zdrowie psychiczne powinno stać się teraz jednym z naszych priorytetów. Zwróciła na to uwagę nasza Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku, w której obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego trwały od 5 do 9 października.
Przez cały tydzień drzwi sal lekcyjnych i szkolnych gabinetów zdobiły motywujące i inspirujące cytaty znanych ludzi, jak również mądre i ponadczasowe fragmenty z bajek i książek.
Święto latawca
“Dmuchawce, latawce, wiatr…” i dobra zabawa, to był przepis uczniów naszej szkoły na sobotę 10 października 2020r , kiedy to na stadionie w Czersku odbywało się Święto Latawca.
W powietrzu barwne i piękne latawce, a na ziemi roześmiane dzieci i ich rodzice. Po raz kolejny Gminne Centrum Kultury w Czersku zorganizowało imprezę plenerową pod nazwą „Święto Latawca”. Celem imprezy było promowanie zdrowego stylu życia, zachęcenie uczniów do praktycznego zastosowania wiedzy szkolnej, zainteresowanie dzieci i młodzieży problematyką lotnictwa, plastycznych konstrukcji przestrzennych, różnorodnymi formami pracy twórczej.
WSPÓŁTWORZYMY MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLECAKA     
"Zbuduj i miej odwagę pokazać swój kontynent, aby mogła poznać go cała planeta. W swoim plecaku masz moc i skrzydła do lotu. (…)”.
Kira Sukhoboiochenko, bohaterka książki Justyny Sucheckiej „Young Power”, zaprosiła naszą szkołę do współtworzenia III Międzynarodowego Dnia Plecaka.
„Celem Święta jest, aby 15 października wszystkie szkoły z 194 państw obchodziły Międzynarodowy Dzień Plecaka, a pomysły uczniów zostały wysłuchane. Chodzi o to, aby zamiast tradycyjnych zajęć szkolnych dać możliwość i przestrzeń do tego, aby uczniowie podczas lekcji dzielili się swoimi pomysłami, historiami i marzeniami.”- pisze w zaproszeniu pomysłodawczyni.
W ramach Święta odbędzie się międzynarodowa konferencja online, w której jako spikerki wystąpią dwie uczennice naszej szkoły: Bogna Knuth (VIIIc) oraz Lena Gogolewska (VIa). Opowiedzą o swoich pasjach. Bogna o śpiewaniu i rysowaniu, a Lena o jeździe konnej i podróżach.
Strona 4 z 211 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2020/2021, które należy zakupić we własnym zakresie
Klasy 1-8
Oddziały przedszkolne
Dla rodzica
Ubezpieczenie uczniów na rok szkolny 2020/2021
Menu
Komunikaty dyrektora
NAUKA w SP1
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Deklaracja dostępności

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2019/2020
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2018/2019

Turnieje AGAR.IO
AGARIO-2016
AGARIO-2017

E-Matematyk Roku
Wszystko o konkursie
Logowanie

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka (K.Kosecki)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2020
rok 2019
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
65716807 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2021
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone