Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcji
Sobota, 25 maja 2019 r. Do WAKACJI tylko 27 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Polityka prywatności
» Dokumenty
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Zaloguj się
Członków Online
Gości Online: 3
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 664
Najnowszy zarejestrowany: Monia

Twój IP: 3.87.147.184
Prace plastyczne
Losowe Zdjęcie
3e
3e
Zdjęcia klasowe 2005/2006
Najnowsze artykuły
Dla ósmoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [8]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 29248
Arkusz dostosowan... 27789
Testy kompetencji... 16669
Program naprawczy... 14269
Testy kompetencji... 12358
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 65535
Epublikacje 62712
Gimnazjum Czersk 61903
Gry po szkole 42754
XVI Rejonowy Przegląd Piosenki Dziecięcej
W sobotę 6 kwietnia 2019r. w Ośrodku Kultury w Czersku odbył się XVI Rejonowy Przegląd Piosenki Dziecięcej. Festiwal po raz kolejny okazał się barwnym, muzycznym wydarzeniem. Nad jego organizacją czuwały nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka – Mirosława Knitter i Maria Łangowska przy współpracy z Ośrodkiem Kultury. Konferansjerkę prowadziły uczennice kl. VIII b – Amelia Jaremyn i Wiktoria Gornowicz . Uroczystego otwarcia przeglądu dokonała dyrektor SP 1, pani Bożena Spica, życząc małym wykonawcom udanych występów. Cele, które przyświecały tegorocznemu festiwalowi, to między innymi: prezentacja zdolności wokalnych i umiejętności pokazania się na scenie przed większą widownią.
SYLWESTER POZORSKI FINALISTĄ OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY HISTORYCZNEJ DLA GIMNAZJALISTÓW
Sylwester Pozorski z klasy VIII c, znany społeczności szkolnej jako pasjonat prawa i uczestnik programu „Zdolni z Pomorza”, podjął wyzwanie z historii - start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej dla Gimnazjalistów. Efektem zamiłowania do nauk humanistycznych, solidnego przygotowania i dążenia do wyznaczonego celu Sylwka jest wynik, jaki osiągnął w tym konkursie. Miło nam powiadomić, że uczeń naszej szkoły został finalistą tego konkursu.
Droga do eliminacji centralnych, które odbyły się 3 marca br. w Warszawie, nie była prosta. Sylwek musiał najpierw odpowiedzieć na pytania przed szkolną komisją. W skład szkolnego komitetu konkursowego weszli nauczyciele: Danuta Szlachcikowska (przewodnicząca), Barbara Ringwelska, Mirosław Talewski. Następnie przedstawić pracę pisemną pt. „Wizja uniwersalistycznego cesarstwa Karola Wielkiego i Ottona III”.
Uczniowie kl. IIb i IIc na warsztatach w Ośrodku Kultury
W poniedziałek 1 kwietnia 2019r. uczniowie z klasy II b i II c wraz z wychowawczyniami i p. Darią Śliwińską wybrali się do Ośrodka Kultury w Czersku na spotkanie z historią i kulturą Ziemi Zaborskiej. To kolejne zadanie objęte realizowaną przez obie klasy innowacją pedagogiczną „Ja w świecie sztuki”. Zajęcia prowadził instruktor, p. Krzysztof Gradowski, znawca i pasjonat Kaszub pracujący na co dzień w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach. W interesującej formie aktywizującej dzieci opowiadał o przedmiotach, które były używane w czasach młodości ich pradziadków. Po kolei pokazywał zaintrygowanym uczniom przedmioty przywiezione w dwóch tajemniczych walizkach.
Konkurs Poezji Anglojęzycznej „I like poetry”
W czwartek 28 marca odbył się w naszej szkole Konkurs Poezji Anglojęzycznej „I like poetry”. W tym roku wystąpiło 33 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych, IV-VI i VII-VIII. Oceniani byli pod kątem stopnia poprawności językowej, intonacji, tempa recytacji oraz opanowania pamięciowego wiersza. Występy były zróżnicowane pod względem treści, a interpretacja poszczególnych utworów ciekawa i często zaskakująca. Szkolne anglistki zasiadające w jury zgodnie stwierdziły, że uczestnicy stanęli na wysokości zadania, prezentując imponujące zdolności recytatorskie i lingwistyczne.
UCZNIOWIE KLAS I W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
W bibliotece szkolnej odbyły się spotkania dla uczniów klas I. Dzieci obejrzały przedstawienie baśniowe przygotowane przez koleżanki i kolegów z klasy Va i VIIa. Słuchały głośno czytanych fragmentów baśni, odgadywały ich tytuły i rozwiązywały zagadki. Pierwszoklasiści wykonali prace o tematyce baśniowej. Najładniejsze rysunki zostały umieszczone na wystawce bibliotecznej. Dzieci złożyły przysięgę czytelnika i wypożyczyły pierwszą szkolną książkę. Spotkanie miało charakter uroczysty.
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „RACHMISTRZ”
Kl. IV
I miejsce : Lena Gogolewska kl. 4a
II miejsce : Przemysław Kędzierski kl. 4a
III miejsce: Maja Włoch kl.4a
KL.V
I miejsce : Krzysztof Kitowski kl.5c
II miejsce : Julia Klaman 5b
III miejsce: Wiktoria Rydzkowska 5d
Sukces uczniów kl. II a w powiatowych eliminacjach Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego
26 marca 2019 r. w Chojnickim Centrum Kultury odbyły się powiatowe eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej dla uczniów kl. I – III. W konkursie tym wzięli udział laureaci szkolnego konkursu recytatorskiego: Mikołaj Laskowski i Aniela Czapiewska (opiekun: C. Kliczkowska). Anielka zaprezentowała wiersze: D. Wawiłow „Rupaki” , W. Chotomskiej „Makaron”. Mikołaj wygłosił wiersze: T. Śliwiaka „Wilk u dentysty” i J. Brzechwy „Wrona i ser”.
VIII Ogólnopolski Turniej Maszyn Wodnych     
Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna organizuje Ogólnopolskie Turnieje Maszyn Wodnych i Wiatrowych od 2012. Konkursy kierowane są do szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
W tym roku szkolnym eliminacje regionalne w były organizowane w ośmiu miastach Polski: Katowicach, Jarosławiu, Sierniewicach, Białej Podlaskiej, Zalasewie, Szczecinie, Ełku i Starogardzie Gdańskim, który odbył się 25 marca 2019r.
Zadaniem uczestników było zbudowanie według instrukcji turbiny przetwarzającej energię wody na energię mechaniczną. Dzięki swojemu praktycznemu charakterowi konkurs pozwalał uczestnikom poszerzyć wiedzę z zakresu fizyki, mechaniki oraz odnawialnych źródeł energii.
Kaszubi na meczu w Ergo Arenie
Uczniowie języka kaszubskiego z klasy V b pojechali na mecz koszykówki w trójmiejskiej Ergo Arenie! Sportowa atrakcja była nagrodą za udział w konkursie plastycznym „Aktywne Kaszuby”, który stał się już coroczną tradycją.
Uczniowie języka regionalnego zjechali się 20 marca z całych Kaszub i wspólnie kibicowali drużynie Trefla Sopot w meczu z Stelmetem Zielona Góra. Trefl Sopot niestety przegrał, pomimo gorącego dopingu zgromadzonych prawie 7000 uczniów kaszubskiego (!), ale zabawa była niesamowita i atmosfera niepowtarzalna!
Apel polsko-kaszubski
21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który ma na celu pokazanie piękna ojczystej mowy, uczenie szacunku do swojego języka oraz w założeniu ma dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.
Uczniowie klas IV b i c (pod kierunkiem polonistki Katarzyny Porożynskiej) oraz klasy V b (pod kierunkiem kaszubistki Aleksandry Dzięcielskiej-Jasnoch) przygotowali apel, w którym usłyszeliśmy, że należy dbać o piękno polszczyzny i unikać zapożyczeń z języków obcych, a także jak wyjątkowa jest kaszubszczyzna i brzmienie języka regionalnego.
Szkolny dzień zielony
Tradycyjnie, 21 marca, Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów klas I-VIII do udziału w Szkolnym dniu zielonym. Akcja miała na celu scalenie społeczności uczniowskiej, zacieśnienie więzi między nauczycielami i uczniami oraz świętowanie nadejścia wiosny. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w nasze przedsięwzięcie!
Instaling w SP1
Uczniowie uzyskujący najlepsze wyniki w programie INSTA.LING w semestrze zimowym
W XI Edycji Programu Insta.Ling (https://instaling.pl/) dla Szkół udział wzięło ponad 4000 nauczycieli, a regularnie z programu korzystało aż 140 000 uczniów z całej Polski. Najwyższe wyniki w programie uzyskali następujący uczniowie:
Opiekun Beata Drewczynska
V b Julia Klaman, Laura Kuklińska, Marlena Schamnier-Ciemińska
VIa Bartek Włoch
VIII a Laura Drewczynska, Magdalena Linda, Zuzanna Rafińska, Kamil Górnowicz, Agata Brzezińska
VIII b Amelia Jaremyn, Dominika Skarbek
Strona 3 z 192 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Dla ucznia
Regulaminy:
Konkursy 2018/2019
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2018/19
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2018/2019

Turnieje AGAR.IO
AGARIO-2016
AGARIO-2017

E-Matematyk Roku
Wszystko o konkursie
Logowanie

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka (K.Kosecki)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
39749938 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2019
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone