Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcji
Wtorek, 15 października 2019 r. Do WAKACJI tylko 255 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Polityka prywatności
» Dokumenty
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Zaloguj się
Członków Online
Gości Online: 13
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 665
Najnowszy zarejestrowany: sp1historia

Twój IP: 34.204.189.171
Prace plastyczne
Losowe Zdjęcie
1a
1a
Zdjęcia klasowe 2004/2005
Najnowsze artykuły
Dla ósmoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [8]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 29565
Arkusz dostosowan... 28195
Testy kompetencji... 16690
Program naprawczy... 14323
Program naprawczy... 12898
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 65535
Epublikacje 65535
Gimnazjum Czersk 64276
Gry po szkole 45367
Turniej sportowy klas trzecich
Dnia 5 czerwca klasy trzecie uczestniczyły w turnieju sportowym, który składał się z szeregu zadań sprawnościowych. Uczniowie rywalizowali ze sobą pokonując tory przeszkód, wykazując się zwinnością i szybkością. Współzawodnictwo miało na celu przypomnienie, że codzienna aktywność ruchowa w szkole i poza szkołą zapewnia dobrą kondycję fizyczną i sprawność umysłową oraz wpływa na prawidłową sylwetkę. Zwycięzcą turnieju została klasa 3a, II miejsce zdobyła klasa 3c i III miejsce zdobyła klasa 3b. Wszystkie klasy otrzymały nagrody – przybory do gier i zabaw, które jeszcze bardziej mają zachęcać do aktywności ruchowej.
Klasa VIII d na wycieczce w Beskidach i Krakowie
Wczesnym wtorkowym rankiem( 28.05 ) pod opieką p.Hanny Kaszubowskiej oraz p. Joanny Jażdżewskiej wyruszyliśmy na wycieczkę szkolną na południe naszego kraju.
Pierwszego dnia, po bardzo długiej podróży przybyliśmy do Dąbrowy Górniczej, gdzie zwiedzaliśmy nieczynną już Kopalnię Ćwiczebną "Sztygarkę", wewnątrz której dowiadywaliśmy się o sposobach wydobywania i pozyskiwania węgla sprzed ponad 50 lat. Następnie w deszczowej aurze udaliśmy się do muzeum w Dąbrowie Górniczej, gdzie poznaliśmy m.in historię tego górniczego miasta. Kolejnym punktem naszej wycieczki były Wadowice – miasto urodzenia papieża-Polaka Jana Pawła II, gdzie każdy miał czas, aby posmakować rozsławione w całym kraju papieskie kremówki.
BEZPIECZNE WAKACJE - wyniki
Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku, już czternasty rok jest organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje". W tym roku szkolnym także konkurs został zgłoszony w Kuratorium Oświaty w Gdańsku. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie klas I-VIII szkoły podstawowej. Prace zostały przekazane z różnych regionów Polski. Głównym celem konkursu było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na przestrzeganie bezpieczeństwa w czasie wakacji. Zadanie uczestników polegało na wykonaniu rysunku techniką komputerową.
WYCIECZKA KLASY ID I IIA DO GDAŃSKA
Dnia 31 maja uczniowie klasy Id i II a wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Gdańska. Kiedy byliśmy już na miejscu, najpierw udaliśmy się na długi spacer nabrzeżem Motławy. Zauroczeni starym miastem dotarliśmy do Narodowego Muzeum Morskiego, mieszczącego się w Spichlerzach na Ołowiance. Tutaj obejrzeliśmy wystawy, eksponaty, dotyczące morskiej historii Polski od czasów zamierzchłych do okresu współczesnego. Potem podzielono nas na dwie grupy. Każda grupa pod opieką edukatora brała udział w aktywnych lekcjach muzealnych: „Gdy monitor do rzeki wpadnie”, „Jak cebulka wypłynęła z Gdańska w rejs na statku?”. W trakcie zajęć dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o flotyllach rzecznych z czasów II Rzeczypospolitej. Odkryliśmy, że monitor to nie tylko ekran, a flotylle niekoniecznie muszą być morskie. Zobaczyliśmy, jak uzbrojeni byli pierwsi marynarze niepodległej Polski.
Dzień Dziecka w SP1
"Niech dzieci się śmieją, niech będą wesołe…" mówi Janusz Korczak, patron naszej szkoły.
Te słowa były priorytetem dla organizatorów tegorocznego Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej nr 1 w Czersku, który obchodziliśmy 31 maja 2019 r. Zorganizowaliśmy liczne atrakcje i zabawy, więc dla wszystkich milusińskich znalazło się coś ciekawego. Klasy najmłodsze, czyli pierwsze i drugie wesoło bawiły się w parku oraz oglądały film w sali konferencyjnej. Uczniowie klas trzecich mieli okazję przeżyć interesujące chwile na ścieżce przyrodniczo-leśnej, na której dodatkowo musiały zmierzyć się z intrygującymi zadaniami o tematyce przyrodniczej.
OLIMPUSEK klasa I-III
Nastąpiło podsumowanie wyników Ogólnopolskiej Olimpiady "Olimpusek”, która sprawdzała wiedzę w zakresie edukacji polonistycznej, przyrodniczej i matematycznej. Ponadto uczniowie mogli wykazać się twórczym myśleniem. Olimpiada została przeprowadzona na podstawie materiałów przygotowanych przez kadrę pedagogiczną Olimpusa.
W naszej szkole sukces osiągnęła uczennica pani Janiny Kuleszy, Kornelia Wołoszyk z kl. Ib, uzyskując tytuł laureata. Otrzymała dyplom laureata i nagrodę rzeczową. Gratulujemy Kornelii i życzymy dalszych sukcesów!
XIV Szkolny Konkurs na Najlepszego Historyka Szkoły
W środę 5 czerwca 2019 r. w naszej szkole w gabinecie historycznym odbył się XIV Szkolny Konkurs na Najlepszego Historyka Szkoły. W Konkursie wzięli udział uczniowie klas VIII.
Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą historyczną z poziomu klasy VII i VIII szkoły podstawowej. Odpowiadali ustnie na pytania, rozwiązywali zadania pisemne, analizowali źródło historyczne. Zadania musieli wykonać w ściśle określonym czasie. Komisja w składzie: pani Barbara Ringwelska – przewodnicząca oraz pani Aleksandra Dzięcielska – Jasnoch i pan Patrycjusz Muchowsk oceniła pracę uczniów i ustaliła zwycięzców. Pierwsze miejsce i tytuł Najlepszego Historyka Szkoły uzyskał Sylwester Pozorski z klasy VIII c. Drugie miejsce i tytuł pierwszego wicemistrza uzyskała Kornelia Kryger z VIII b.
XIX Borowiacki Marsz na Orientację
Uczniowie z naszej szkoły brali udział w XIX Borowiackim Marszu na Orientację. Zawody odbyły się w dniach 25-26.05.2019 w Woziwodzie.
Impreza na orientację to forma aktywności turystycznej, w ramach której uczestnicy rywalizują ze sobą, odwiedzając w terenie wskazane przez organizatora zawodów miejsca na podstawie otrzymanej na starcie mapy. Zadaniem uczestników imprezy jest potwierdzić swoją obecność przy każdym z zaznaczonych kółkiem punktów w terenie.
OBÓZ ŻEGLARSKI W LIPIE KL. VIA     
W miniony piątek 31.05.2019 klasa VIa zakończyła obóz żeglarski w Lipie.
Tradycyjnie większość czasu przeznaczono na żeglowanie. Nowością dla tej klasy był rodzaj jachtów na których wszyscy żeglowali.
Dotychczasowe Optymisty zastąpiły łódki większe-załogowe.
Uczniowie uczyli się nowych umiejętności, które niezbędne są do żeglowania na większych jachtach.
Znaleźliśmy także czas na wycieczki kajakami, rowerami wodnymi, kąpiel w jeziorze a także rozgrywki paintball.
WYRÓŻNIENIE DLA BOGNY KNUTH W WIELKIM MARATONIE CZYTELNICZYM
9 maja br. w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku odbyło się uroczyste zakończenie ogólnopolskiego konkursu - Wielki Maraton Czytelniczy (WMC), przebiegającego pod Patronatami Honorowymi: Pomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Gdańska.
Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Bogna Knuth zostało wyróżniona podczas uroczystej gali WMC. Bogna z uwagą przeczytała siedem książek i rozwiązała testy z czytania ze zrozumieniem nadesłane przez organizatorów. W szkole okazała się po raz drugi najlepszą czytelniczką. Przypomnijmy, że Bogna w edycji 2017/2018 także uzyskała wyróżnienie.
Wycieczka kl. 2d do Gdańska Oliwy
Moc atrakcji spowodowała, że w wycieczce do Gdańska Oliwy, uczestniczyli wszyscy uczniowie z klasy IId. Oczywiście nie mogło zabraknąć opiekunów, obowiązkowo wychowawczyni, a ponadto pani Bernadeta Rostankowska oraz pani Monika Kamińska i pani Anna Zdunek. Klasowe mamy kolejny raz wykazały się zaangażowaniem w życie szkolne swoich dzieci i wsparły wychowawczynię w podejmowanych działaniach.
W piątek 24 maja rano, spotkaliśmy się przy dworcu PKP w Czersku i odbyła się nasza pierwsza, wspólna podróż pociągiem. W Czersku udało nam się „opanować” jeden wagon, więc było prawie jak w autobusie. W Tczewie, gdy pociąg ruszył z powrotem, a przecież mieliśmy dotrzeć do Gdańska Oliwy, część dzieci ogarnęło najpierw zdziwienie, a potem rozbawienie.
XIX GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY „ZOSTAŃ MISTRZEM ORTOGRAFII”
24 maja br. odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny "Zostań mistrzem ortografii" dla klas V-VIII zorganizowany przez naszą szkołę (Hanna Mrozińska, Maria Gajewska). Do 19. edycji gminnych zmagań z ortografią zgłosiło się osiemnaście osób. Byli to przedstawiciele gminnych szkół podstawowych.
Tegoroczne dyktando pt. Nieokiełznane harce w borze zawierało 260 wyrazów. Np. ni stąd, ni zowąd, w okamgnieniu, na pewno, raróg, czmychnąć, czyhać, żelbetowy, warzelnia, menażeria czy żeremie.
Strona 3 z 196 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2019/2020, które należy zakupić we własnym zakresie
Klasy 1-8
Oddziały przedszkolne
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2019/2020
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2018/2019

Turnieje AGAR.IO
AGARIO-2016
AGARIO-2017

E-Matematyk Roku
Wszystko o konkursie
Logowanie

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka (K.Kosecki)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2019
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
43741491 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2019
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone