Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki" Szkoa Promujca Zdrowie Biuletyn Informacji publicznej 
   GłównaPocztaKontaktGoogle AppsE–learningOffice 365E-dziennik
Piątek, 21 listopada 2014 r. Do WAKACJI    
Ogłoszenia
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Gość
Nick

Hasło

Pamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Członków Online
Gości Online: 3
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 654
Najnowszy zarejestrowany: ALEX

Twój IP: 54.237.247.172
Losowe Zdjęcie
4c
4c
Zdjęcia klasowe 2005/2006
Prace plastyczne
Najnowsze artykuły
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Aktywność plastycz...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
........Dyskoteki w ...
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [9]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 25837
Arkusz dostosowan... 23072
Testy kompetencji... 16256
Program naprawczy... 13457
Testy kompetencji... 11870
Top 5 Links
Wirtualna Polska 61414
FreeFoto 34881
Gimnazjum Czersk 30200
Epublikacje 19850
Gry po szkole 10511
 W najbliższym czasie ...
Konkurs wiedzy o patronie J. Korczaku dla uczniów klas III - 26.11.2014 | Dyskoteka andrzejkowa - 27.11.2014 | Gminny konkurs plastyczny - 02.12.2014 | Konkurs "Najlepsza tapeta na pulpit" - 03.12.2014 | Mikołajkowe Niespodzianki - 06.12.2014 | Gminne Mikołajki - 06.12.2014 | Aukcja Świąteczna "I Ty możesz zostać świętym Mikołajem" - 10.12.2014 | Gminny konkurs "Kartka świąteczna wykonana techniką komputerową" - 19.12.2014 | Jasełka dla uczniów klas I - III - 19.12.2014 | Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia - 19.12.2014 |
Stroik bożonarodzeniowy 2014
Ogłaszamy kolejną edycję konkursu na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy.
Regulamin dostępny TUTAJ
W teatrze w Grudziądzu
Dnia 19 listopada klasy II a, I g i odział "0" z Łubnej wraz z wychowawcami Panią Lidią Pozorską i Panią Luizą Bieszke-Wolf oraz opiekunami Marią Narloch i Moniką Michałowską wybrały się na wycieczkę do Grudziądza, gdzie obejrzały spektakl pt. "O Rybaku, Złotej Rybce i Śpiącej Królewnie". Widowisko adresowane było dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, a myślą przewodnią spektaklu okazało się zyskanie przewagi dobra nad złem dzięki miłości jaką darzyli się główni bohaterowie.
Wyjazd na wycieczkę w ramach konkursu "Bezpieczni w pobliżu budowy"
Dnia 14 listopada dzieci, których prace zajęły w konkursie plastycznym najlepsze miejsca uczestniczyły w wyjeździe na budowę. Laureaci to uczniowie klas I-IV: Nadia Konefka - I g, Oliwia Czapiewska - II a, Nikodem Gradowski - II a, Anna Maria Janca - II a, Remigiusz Kędzierski - II a, Bogna Knuth - II a, Gracjan Górnowicz - II e, Liwia Kozłowska - II e, Ignacy Kulczyk - II e, Ksawery Lewandowski - II e, Zuzanna Stosik - II e, Anna Walenczak - II d, Daniel Rostankowski - II d, Julia Krocz - II f.
"Śniadanie daje moc"
Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku, jak przystało na "szkołę promującą zdrowie" już tradycyjnie wzięła udział w ogólnopolskiej akcji społecznej "Śniadanie daje moc". Uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami przygotowali bogate w witaminy śniadanie. Omawiali, w jaki sposób posiłek powinien być skomponowany, a także zalety płynące ze zdrowego odżywiania.
Celem akcji było zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, a co za tym idzie przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce - poprzez edukację nie tylko przekazywaną teoretycznie, ale głównie działania praktyczne.
Spotkanie z marynarzem
W piątek 14.11.2014r. klasa VIa i Va spotkały się z marynarzem panem Krzysztofem Gemba, który pływa po całym świecie na stanowisku chifa na statkach towarowych. Tematem spotkania była próba znalezienia wspólnych cech pomiędzy żeglarstwem a żeglugą statków handlowych. Nasz gość zaprezentował nam jak wygląda praca na dużym statku kontenerowym. Wyjaśnił też podstawy zachowania bezpieczeństwa w czasie żeglugi i nawigacji.
Apel z okazji Święta Niepodległości
W piątek tj. 7 listopada 2014r. odbył się apel z okazji zbliżającego się DNIA 11 LISTOPADA dla klas IV - VI. Apel przygotowała klasa VIe pod opieką p. Barbary Ringwelskiej i p. Mirosława Talewskiego. Uczniowie klasy szóstej gościnnie zaprosili również do współpracy dwie uczennice z klasy IVb. Program artystyczny miał na celu wzbogacenie wiedzy uczniów, kształtowanie szacunku dla historii minionych pokoleń, a przede wszystkim uświadomienie małym Polakom roli wartości w życiu narodu. Święto Niepodległości to ważne święto i należy je pielęgnować.
Apel - "Jestem Polakiem"
Dnia 7 listopada 2014 roku uczniowie klas drugich i trzecich uczcili uroczystym apelem 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. Z tej okazji uczniowie klasy IIB pod opieką pani Marii Brańka zaprezentowali program artystyczny pt. "11 LISTOPADA". Treści przekazane podczas apelu miały na celu przyczynić się do budzenia uczuć patriotycznych.
"Zdrowe potyczki" w klasach drugich
6 listopada 2014 roku uczniowie klas drugich uczestniczyli w ramach obchodów Święta Szkoły w konkursie wiedzy o zdrowiu i zabawach ruchowych. Celem spotkania było propagowanie pożądanych nawyków i zachowań zdrowotnych oraz utrwalenie wiedzy zdobytej na lekcjach i w czasie realizacji programów "Owoce i warzywa w szkole" , "Szklanka mleka". Drugoklasiści podczas zmagań konkursowych rozwiązywali zagadki, odpowiadali na pytania dotyczące zdrowego stylu życia, wykazali się znajomością produktów warunkujących nasze zdrowie.
Ślubowanie klas I
8 listopada 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka w Czersku miała miejsce uroczystość pod hasłem "Wczoraj przedszkolaki, dzisiaj pierwszaki". Jest to bardzo ważny moment w życiu najmłodszych dzieci i ich rodziców. Dwustu uczniów klas pierwszych zostało przyjętych w poczet pełnoprawnych członków braci uczniowskiej. Na wstępie dyrektor szkoły p. Bożena Spica ciepło i serdecznie powitała pierwszoklasistów ich rodziców oraz przybyłych gości. Wśród nich nie zabrakło, jak na tak ważną uroczystość przystało, burmistrza Czerska p. Marka Jankowskiego oraz przewodniczącej Rady Rodziców Szkoły p. Edyty Kaszubowskiej.
Przedszkolaki w Łubnej świętują
Przedszkolaki z Łubnej podczas Święta Szkoły wspólnie bawiły się, ćwiczyły i pracowały. Już od samego rana panowała odświętna atmosfera. Dzieci zapoznały się z sylwetką Janusza Korczaka, patrona SP nr 1 w Czersku. Projektowały z rozmaitych klocków pałac dla Króla Maciusia.Próbowały aranżować scenki i wcielać się w postać króla. Rysowały portrety króla i królowej. Zajęcia artystyczne były przeplatane zabawami ruchowymi i tańcami.
Święto Szkoły
Święto Szkoły jest czymś w rodzaju urodzin. Przychodzi się na nie z nadzieją na dobrą zabawę, smaczne jedzenie i ciekawe towarzystwo. Myślę, że nie będzie przesadą stwierdzenie, że wszystkie te warunki zostały spełnione 6 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka w Czersku . W tym roku hasło przewodnie uroczystości brzmiało „Czuć jak dziecko, myśleć jak Korczak”.
Od samego rana uczniowie i nauczyciele gromadzili się w budynku szkolnym. Punktualnie o ósmej zabrzmiał dzwonek i rozpoczął się kolejny, szkolny dzień, który z racji święta przebiegał zupełnie odmiennie.
II Edycja Programu Insta.Ling dla Szkół
W ramach koła języka angielskiego wspierającego uzdolnienia, na którym nauczyciel realizuje innowację pedagogiczną pt. "Wykorzystywanie nowoczesnych technologii w nauczaniu języka angielskiego", uczniowie klasy V d, VI a i VI c przystąpili do II Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół. Insta.Ling to strona WWW do skutecznej nauki słownictwa. Obecnie wspiera ona naukę języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i ortografii polskiej. Udział w programie jest bezpłatny. Program trwa od 28.09 do 16.02.2015. Cele programu to: nauka oraz utrwalanie nowego słownictwa, kontrola systematyczności i postępów ucznia.
Wyniki Konkursu Korczakowskiego dla kl. V
"Czuć się jak dziecko,
myśleć jak Korczak".

W związku ze zbliżającym się Świętem Szkoły odbył się Szkolny Konkurs Korczakowski.
W tym roku szkolnym wzięli w nim udział uczniowie klas piątych. Każdy wychowawca wytypował trzy osoby, które reprezentowały klasę. Ich zadaniem było zaprojektowanie i wykonanie zaproszenia na Święto Szkoły dla gościa honorowego - Janusza Korczaka. Uczniowie chętnie przystąpili do wykonania zadania. Każda grupa miała swój własny pomysł na przygotowanie zaproszenia.
Strona 1 z 104 1 2 3 4 > >>
Zarządzenia
Zarządzenie 10/2014
w sprawie organizacji pracy szkoły na czas modernizacji boiska szkolnego i budowy rolkowiska na terenie szkoły
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA SZÓSTOKLASISTY

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2014/15
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Do pobrania:
Deklaracja korzystania z szafek
Regulamin korzystania z szafek

Przedmioty
Technika:
Regulamin BRD

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Działania
Tylko pustej głowy nie chroni kask
Wyrównywanie szans

Projekt systemowy
"My - każdy z nas - wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów klas I - III w Gminie Czersk"
- Informacje ogólne
- Konkurs fotograficzny
- Przegląd teatralny
- Na szkoleniu żeglarskim
- Warsztaty kulinarne
- Spotkanie z aktorami
- Konkurs plastyczny
- Szlifujemy angielski
- Warsztaty plastyczne
Ciekawe strony
Kolorowanki
Konkursy
Zagłosuj na nas klikając na poniższy baner
Zagłosuj na nas!
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
Shoutbox
Zaloguj się, by móc pisać w shoutbox.

MineKlocys
24.10.14 09:27
Krystian

MineKlocys
21.10.14 18:16
Ja nie moge 2:0!!! POLEN V.S DEUSTCHLAND

kryha24
04.10.14 10:04
pozdro dla 6B

POZITIV
11.09.14 08:35
Jak ktoś chcę to niech zobaczy mój profil(dużo się zmieniło)

Nathaa
05.09.14 20:53
Nuda *.*

POZITIV
02.09.14 12:50


POZITIV
02.09.14 12:41
Fajnie tu było

POZITIV
01.09.14 14:27
Kto ma minecrafta pe 0.9.5 ?

POZITIV
01.09.14 14:23
Będę mieszkał na zawsze w niemczech (mam sony Xperia e )

kryha24
30.08.14 10:55
Lutownica17 o co rb przez wakacje?

Archwium
14298901 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2014
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone