Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki" Szkoa Promujca Zdrowie Biuletyn Informacji publicznej 
   GłównaPocztaKontaktGoogle AppsE–learningOffice 365E-dziennik
Czwartek, 18 września 2014 r. Do WAKACJI    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Gość
Nick

Hasło

Pamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
Członków Online
Gości Online: 4
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 639
Najnowszy zarejestrowany: Marysia_2005

Twój IP: 54.211.95.201
Losowe Zdjęcie
LO w Czersku
LO w Czersku
Miasto Czersk
Prace plastyczne
Najnowsze artykuły
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Aktywność plastycz...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
........Dyskoteki w ...
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [9]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 25728
Arkusz dostosowan... 22956
Testy kompetencji... 16231
Program naprawczy... 13443
Testy kompetencji... 11843
Top 5 Links
Wirtualna Polska 55350
FreeFoto 34352
Gimnazjum Czersk 29492
Epublikacje 19327
Gry po szkole 9972
Regulamin wypożyczania i udostępniania darmowych podręczników

Regulamin wypożyczania i udostępniania darmowych podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych dla uczniów klas pierwszych
Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka w Czersku

Publikujemy Regulamin wypożyczania i udostępniania darmowych podręczników "Nasz Elementarz", z których korzystać będą w roku szkolnym 2014/15 uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku. Prosimy o uważne zapoznanie się z nim zainteresowanych rodziców.

Regulamin wypożyczania i udostępniania darmowych podręczników

Oświadczenie
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
Skończyły się wakacje i znów zabrzmiał dzwonek zwiastujący rok szkolny. W ten sposób otworzył się przed uczniami, rodzicami, nauczycielami naszej szkoły nowy czas. Rok nie tylko zdobywania wiedzy o świecie, ale i kształtowania własnego charakteru. Do takiej edukacji, opartej o odpowiedzialności za naukę i wychowanie, zachęciła wszystkich dyrektor szkoły Bożena Spica w inauguracyjnym przemówieniu. Podkreśliła rolę ambicji jako niezbędnego warunku rozwoju człowieka, przywołując stanowcze słowa Janusza Korczaka: "Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało."
Półkolonie w "Jedynce"
Jak co roku, Stowarzyszenie Przyjaciół Jedynki zorganizowało dwutygodniowe półkolonie letnie dla dzieci z SP 1. Uczestniczyło w nich 35 uczniów od I do V klasy. W ramach wypoczynku z bazą na terenie szkoły, dzieci mogły cieszyć się zabawą i wspólnie spędzonym czasem w różnoraki sposób. Kąpały się i plażowały nad jeziorem Ostrowite, uczestniczyły w zajęciach plastycznych, sportowych. Wiele radości dostarczył im pan Marian Szmagliński, który zorganizował Mini Rajd Korczakowski po mieście. Dzieci szukały ukrytych zadań, a ich wykonanie okazało się świetną zabawą. Były też z wizytą w Bibliotece Miejskiej w Czersku, gdzie pani bibliotekarka przygotowała dla nich ciekawe spotkanie z książką oraz konkurs z nagrodami.
Obóz żeglarski klasy IVa
"Nie odkryjesz nowych lądów, dopóki nie odważysz się stracić brzegu z oczu"
No i zaczęła się prawdziwa przygoda z żaglami. W poniedziałek 30 czerwca żeglarze z klasy IV a rozpoczęli szkolenie z zakresu żeglarstwa na obozie w Borsku nad Jeziorem Wdzydze. Odważni uczniowie codziennie pod okiem nauczycieli - instruktorów: p. Tomasza Kędzierskiego i p. Waldemara Pestki uczestniczyli w zajęciach żeglarskich. Samodzielnie przygotowywali sprzęt, aby trenować. Po ciężkich wojażach na wodzie musieli roztaklować i wyczyścić łodzie. Każdą wolną chwilę spędzili pod czujnym okiem wychowawczyni - p. Eweliny Bąk.
Pożegnanie absolwentów
"A droga wiedzie w przód i w przód" - takie oto słowa stały się mottem wczorajszej uroczystości, która miała miejsce w naszej szkole na hali gimnastycznej.
Pożegnaliśmy absolwentów klas VI. Jak co roku impreza miała uroczysty i podniosły charakter. Swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Czerska Pan Marek Jankowski, Proboszcz parafii Czersk ks. Zbigniew Straszewski, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Ireneusz Bojanowski, Dyrektor MGOPS Pani Jolanta Lipska, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Edyta Kaszubowska Komendant Straży Pożarnej Pan Andrzej Kuchenbecker oraz rodzice uczniów i nauczyciele.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014
Rok szkolny 2013/2014 się zakończył. Jak co roku wszyscy uczniowie klas I -V, ich wychowawcy i nauczyciele oraz rodzice spotkali się na uroczystym apelu. Pani dyrektor B. Spica podsumowała pracę uczniów mówiąc, że rok był wspaniały i obfitował w wiele znaczących działań i sukcesów. Największym sukcesem tego roku to nowa sala sportowa, która dostarczyła uczniom wiele radości i możliwości rozwijania zainteresowań sportowych.
W tym roku szkolnym nasza szkoła uzyskała wynik 3,67, a najwyższą średnią ocen uzyskały klasy: VA, IVA, IVD, VIA i IVB. Świadectwo z wyróżnieniem i nagrodę otrzymało 53 uczniów - kto?
Zajęcia terenowe w lesie klasy IVd
Środa 25 czerwca przywitała nas piękną, słoneczną pogodą. Wyruszyliśmy pod opieką p. Danuty Szlachcikowskiej i p. Katarzyny Ebertowskiej na zajęcia terenowe w lesie, podczas których realizowaliśmy zadania z przyrody i języka polskiego. Po dotarciu na ścieżkę przyrodniczo-leśną w Nadleśnictwie Czersk, zaczęliśmy w grupach wykonywanie zadań. Przyglądaliśmy się budowie warstwowej lasu, rozpoznawaliśmy gatunki roślin i zwierząt w lesie. Ponadto przypomnieliśmy sobie o tym, jak ważna jest ochrona lasu. Przy każdy punkcie informacyjnym na ścieżce przystawaliśmy i sprawdzaliśmy nasze umiejętności czytania ze zrozumieniem.
Wycieczka do Gdańska klasy Ve i IVd
We wtorek 24 czerwca klasy Ve i IV d pod opieką p. Barbary Ringwelskiej, p. Katarzyny Ebertowskiej i p. Joanny Jażdżewskiej wybrały się na długo oczekiwaną wycieczkę do Gdańska. Punktualnie o godzinie 8.00 wyruszyliśmy w podróż. Pierwszym punktem naszej wycieczki była wizyta na Sołdku, statku-muzeum. A następnie po krótkim spacerze i zakupieniu pamiątek, pojechaliśmy do EduParku, w którym przez ponad godzinę przeprowadzaliśmy eksperymenty, a następnie oddawaliśmy się zabawie w sali wystawowej, w której znajdują się interaktywne stanowiska z pięciu dziedzin nauki, przy których, poprzez zabawę, można samodzielnie badać prawa przyrody, odkrywać tajemnice optyki oraz akustyki, zbudować most bez żadnej zaprawy, sprawdzić swój refleks, ułożyć tułów anatomiczny człowieka, poznać działanie kamery termowizyjnej, a nawet spojrzeć przez okular mikroskopu.
Pożegnalna dyskoteka klas szóstych
Czerwiec jest miesiącem szczególnym między innymi, dlatego że kończy się rok szkolny, a zaczynają wakacje. Dla szóstoklasistów oznacza to także nieuchronne rozstanie ze szkołą podstawową. Aby uczcić tak ważne wydarzenie rodzice we współpracy z dyrekcją i wychowawcami przygotowali dla nas pożegnalną dyskotekę. Już od dłuższego czasu trwały przygotowania. Każdy bardzo się denerwował. Wszyscy uczniowie szukali odpowiedniego stroju na ten dzień czyli "szałowej kreacji" i wyglądali zjawiskowo. Punktualnie o godzinie 17:00 wszyscy bez wyjątku dali się ponieść muzyce i wspaniałej atmosferze panującej podczas dyskoteki.
Apel klas I - III "Bezpiecznie w czasie wakacji"
Opiekunki grup wiekowych: klas I - Maria Brańka, klas II - Izabela Rudnik i klas III - Ewa Bonkowska, zorganizowały w dniu 23.06.2014r. apel na temat "Bezpiecznie w czasie wakacji". Wspólne spotkanie miało wspomóc nauczycielki, w realizacji zagadnień związanych z zagrożeniami występującymi w okresie letnim. Przekazanie informacji dotyczących właściwego korzystania z kąpielisk, miejsc zabaw i rekreacji, a także przypomnienie zasad właściwego poruszania się na drogach, miało na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczniów młodszej grupy wiekowej.
Zajęcia terenowe klasy IVa
oniec roku tuż, tuż a uczniowie pracują do samego końca! Młodzi żeglarze z klasy IV a uczestniczyli pod opieką p. Justyny Namirowskiej, p. Eweliny Bąk i p. Waldemara Pestki w zajęciach terenowych na ścieżce przyrodniczo - leśnej w Nadleśnictwie Czersk. Zajęcia odbyły się w ramach projektu międzyprzedmiotowego (matematyczno - przyrodniczego ) pod hasłem "Las wokół nas". Młodzież podzielona na 4 zespoły pracowała na wyznaczonym terenie. Grupy miały do wykonania cztery zadania: dwa matematyczne i dwa przyrodnicze.
Vb w Biskupinie
Biskupin to urocza historyczna miejscowość, którą to postanowiliśmy zwiedzić 16 i 17 czerwca. Harmonogram zajęć w te dni był naprawdę obfity w różnego rodzaju atrakcje, a mianowicie: zwiedzanie Muzeum Archeologicznego, przejazd stateczkiem, poszukiwanie skarbów, malowanie na szkle pejzaży oraz mecz piłki nożnej między dwiema drużynami z klasy V b i oczywiście paniami opiekunkami, p. Anią Połom, p. Bernadką Rostankowską oraz p. Beatą Drewczynską. Na szczęście mecz skończył się remisem i nikt z boiska nie schodził zawiedziony :-).
Konkurs profilaktyczny "Na najlepiej dyżurującą klasę VI" rozstrzygnięty!!!!
5 czerwca Samorząd Uczniowski ogłosił zwycięzców konkursu profilaktycznego "Na najlepiej dyżurującą klasę VI". Konkurs trwał cały rok szkolny. Celem konkursu była popularyzacja zachowań prozdrowotnych, częściowe wyeliminowanie zachowań niebezpiecznych, wspomaganie nauczycieli podczas dyżurów, budowanie poczucia odpowiedzialności oraz umiejętność współpracy w grupie. Uczniowie dyżurujący oceniani byli przez przedstawicieli SU (Polę Parowską, Sylwię Grzywacz, Julię Niesiołowską i Klaudię Galikowską) oraz nauczycieli, którzy w dniu oceniania pełnili dyżury w wyznaczonych miejscach.
Strona 1 z 101 1 2 3 4 > >>
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2014/2015
Klasy 0
Klasy I-III
Klasy IV-VI
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2014/15
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Działania
Tylko pustej głowy nie chroni kask
Dla ucznia
Do pobrania:
Deklaracja korzystania z szafek
Regulamin korzystania z szafek

Przedmioty
Technika:
Regulamin BRD

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka

Matematyka:
Matematyka (A.Połom)
Wyrównywanie szans

Projekt systemowy
"My - każdy z nas - wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów klas I - III w Gminie Czersk"
- Informacje ogólne
- Konkurs fotograficzny
- Przegląd teatralny
- Na szkoleniu żeglarskim
- Warsztaty kulinarne
- Spotkanie z aktorami
- Konkurs plastyczny
- Szlifujemy angielski
- Warsztaty plastyczne
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Ciekawe strony
Kolorowanki
Konkursy
Zagłosuj na nas klikając na poniższy baner
Zagłosuj na nas!
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
Shoutbox
Zaloguj się, by móc pisać w shoutbox.

Hard-koza
11.09.14 08:35
Jak ktoś chcę to niech zobaczy mój profil(dużo się zmieniło)

Nathaa
05.09.14 20:53
Nuda *.*

Hard-koza
02.09.14 12:50


Hard-koza
02.09.14 12:41
Fajnie tu było

Hard-koza
01.09.14 14:27
Kto ma minecrafta pe 0.9.5 ?

Hard-koza
01.09.14 14:23
Będę mieszkał na zawsze w niemczech (mam sony Xperia e )

kryha24
30.08.14 10:55
Lutownica17 o co rb przez wakacje?

Ewelina44
05.07.14 21:32
;D

Ewelina44
03.07.14 21:41


Ewelina44
03.07.14 21:41
Jak wakacje?

Archwium
13582300 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2014
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone