Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcji
Piątek, 20 kwietnia 2018 r. Do WAKACJI tylko 63 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Nick

Hasło

Pamiętaj mnieZapomniane hasło?
Członków Online
Gości Online: 2
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 664
Najnowszy zarejestrowany: Monia

Twój IP: 54.80.115.140
Losowe Zdjęcie
Wejście od strony boiska
Wejście od strony boiska
Szkoła zimą
Prace plastyczne
Najnowsze artykuły
Dla szóstoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [8]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 28088
Arkusz dostosowan... 25975
Testy kompetencji... 16610
Program naprawczy... 14111
Testy kompetencji... 12282
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 58983
Gimnazjum Czersk 55459
Epublikacje 46791
Gry po szkole 36138
 W najbliższym czasie ...
Dzień Ziemi dla klas I - 20.04.2018 | Dzień Ziemi - 22.04.2018 | Dzień Ziemi dla klas III - 23.04.2018 | Szkolny konkurs matematyczny dla klas III - 24.04.2018 | Szkolny konkurs pięknego czytania - 25.04.2018 | Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja - 27.04.2018 | Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas VII - 27.04.2018 | Dzień Mleka dla klas III - 10.05.2018 | Szkolny konkurs recytatorski poezji niemieckojęzycznej - 10.05.2018 | Matematyczno-przyrodniczy ,,Czar par" - 11.05.2018 |
"Kartka świąteczna wykonana techniką komputerową"
Za nami kolejna edycja konkursu, w którym wzięli udział uczniowie klas I-III szkół podstawowych gminy Czersk. Uczestnicy wykonali kartki świąteczne za pomocą programu graficznego. Celem konkursu było wykorzystanie techniki komputerowej do wykonania prac plastycznych, kultywowanie tradycji związanych ze świętami oraz rozwijanie inwencji twórczej dzieci. Oceny prac dokonała komisja konkursowa w składzie: p. Krystyna Jażdżewska, p. Beata Karczyńska, p. Kamila Mróz. Zwycięzcy zostali wyłonieni w kategorii klas I, klas II i klas III. Prace konkursowe zostały wykonane ciekawie, z dużym zaangażowaniem i pomysłowością. Autorzy nagrodzonych kartek świątecznych otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.
Uczniowie też dają przykład - i sadzą las!
W ramach edukacji przyrodniczej oraz pracy wolontaryjnej uczniowie SP 1 w Czersku w dniach 16 i 17 kwietnia sadzili drzewka w lesie. Po zeszłorocznej nawałnicy ubytki drzew w naszych pięknych lasach są katastrofalne, dlatego też postanowiliśmy przyczynić się do jego odbudowy. Jest to oczywiście kropla w morzu potrzeb, ale teraz przyda się pomoc każdego ochotnika. Uczniowie zostali zapoznani z pracą leśniczego, metodami sadzenie lasów oraz jego znaczeniem. Zobaczyli na własne oczy ilu ludzi jest w to zaangażowanych. Tych informacji dostarczył nam leśniczy Grzegorz Thiede z Nadleśnictwa Woziwoda.
Dzień z Nauką
Dzień z Nauką
ETAP GMINNY – OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM
17.04.2018 r. w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W rywalizacji uczestniczyły drużyny czteroosobowe (2 dziewczynki i 2 chłopców) z czterech szkół podstawowych z gminy Czersk:
- Szkoła Podstawowa Sportowa nr 2 w Czersku,
- Szkoła Podstawowa w Rytlu,
- Szkoła Podstawowa w Łęgu,
- Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku.

Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie:
1. Kornelia Kryger z kl. VII b,
2. Marta Kryger z kl. VII b,
3. Kacper Grzeca z kl. VI d,
4. Szymon Bieliński z kl. VI c.
Obóz edukacyjny w ramach Programu EuroWeek - Szkoła Liderów
„Don’t forget to smile” - tymi słowami przywitał nas Alok Kumar Pandey Koordynator Programu “EUROWEEK” Szkoła Liderów podczas obozu edukacyjnego w Różance, na Ziemi Kłodzkiej. Pomysłodawcą programu jest Adam Jaśnikowski, dzięki któremu mogliśmy spotkać wolontariuszy z różnych stron świata: m.in. Peru, Urugwaju, Włoch i Indii. Jak pisze tworca –„Program ma na celu rozwój zdolności intelektualnych, przywodztwa, kreatywności, komunikacji oraz umiejętności poprzez stosowanie różnych technik i podejścia ponadkulturowego”. Podczas pięciodniowych zajęć prowadzonych w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń uczestnicy poszerzali swoją wiedzę na temat kultury krajów, z których pochodzili wolontariusze, wzbogacali słownictwo oraz doskonalili sprawności językowe.
Wycieczka klasy I a i III j do Torunia
12 kwietnia uczniowie klasy I a i III j wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Torunia.
Najpierw udaliśmy się do Domu Legend Toruńskich. W podziemiach, w tajemniczych strojach przewodnicy przenieśli nas w świat magicznych opowieści o Toruniu i jego historii. Poznaliśmy sześć najpopularniejszych legend, które pokazane były w interaktywny, teatralny sposób z dużą dawką humoru. Wspólnie przeżywaliśmy, doświadczaliśmy przedstawiane sceny. Niektórzy z nas mogli na chwilę zostać jedną z postaci opowiadanych podań. Bawiliśmy się wspaniale!
Pełni wrażeń udaliśmy się do Muzeum Drukarstwa i Piśmiennictwa w Grębocinie, gdzie uczestniczyliśmy w interaktywnych warsztatach papierniczo-drukarskich.
Czy BAJKA może nas uczyć walki dobra ze złem?
„Czarnoksiężnik z Krainy Oz” autorstwa Franka Bauma to klasyka powieści dla dzieci w Stanach Zjednoczonych. Książka, po raz pierwszy wydana w 1900 roku, doczekała się za granicą licznych ekranizacji i adaptacji. Historia Dorotki i jej niezwykłych przyjaciół zainspirowała nasze szkolne koło teatralne do pracy nad nowym projektem. Jego uczestniczki przedstawiły własną interpretację bajki w anglojęzycznym przedstawieniu, które dnia 13 kwietnia obejrzeli uczniowie klas I-VII.
Dorotka (Inga Weltrowska) wraz z wujkiem i ciocią wiedzie proste, przewidywalne życie na wsi. Nic nie wskazuje na to, by to miało się zmienić. Akcja zawiązuje się w momencie, gdy bohaterka bawi się na podwórku z pieskiem o imieniu Toto. Beztroską zabawę przerywa krzyk wujka, który ostrzega Dorotkę przed nadchodzącym tornadem. Okazuje się, że trąba powietrzna porywa dziewczynkę i przenosi ją wraz z domem i szczeniaczkiem do odległej krainy. Dziewczynka przeżywa niezwykłą przygodę pełną zadziwiających miejsc i osobliwych postaci.
XV Rejonowy Przegląd Piosenki Dziecięcej
W sobotę 14 kwietnia 2018r. w Ośrodku Kultury w Czersku odbył się XV Rejonowy Przegląd Piosenki Dziecięcej. Festiwal po raz kolejny okazał się barwnym muzycznym wydarzeniem. Nad jego organizacją czuwały nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka – Mirosława Knitter i Maria Łangowska przy ścisłej współpracy z Ośrodkiem Kultury w Czersku. Konferansjerkę prowadziły uczennice kl. VIIa SP1 – Magdalena Linda i Monika Janikowska. Solistów i gości powitała dyrektor SP nr 1 im. J. Korczaka w Czersku, pani Bożena Spica, która oficjalnie rozpoczęła imprezę życząc małym artystom udanych występów.
Inga Weltrowska najlepszą recytatorką w powiecie
22 marca 2018 r Inga Weltrowska – uczennica klasy VI c wygrała powiatowy etap 35 edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej w Chojnicach. Była najlepsza w grupie wiekowej IV – VI i zakwalifikowała się do finału, który odbędzie się 21 maja 2018 r. w Teatrze na Plaży w Sopocie.
Wspaniale zaprezentowały się też pozostałe uczennice. Natalia Jażdżewska z klasy IVa oraz Bogna Knuth z klasy Vc zajęły III miejsce, Agata Pestka z klasy IVa zdobyła wyróżnienie.
JAK UDZIELAĆ PIERWSZEJ POMOCY? – SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI
10.04.2018r na sali sportowej odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Czersku. Komendant OSP Czersk i jednocześnie zawodowy strażak- p. Andrzej Kuchenbecker , wyjaśnił uczniom na czym polega praca w straży i w jakiego rodzaju akcjach uczestniczą strażacy. Przypomniał także, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Uczniowie klas siódmych zostali zapoznani z zasadami prawidłowego zachowania się w sytuacjach pożaru i innych nieszczęśliwych wypadków. Przypomniane zostały numery alarmowe ze szczególnym uwzględnieniem numeru do Straży Pożarnej 998 oraz numeru ratowniczego 112.
Konkurs profilaktyczny „51 bajek na 51. urodziny szkoły”
27 marca 2018 nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu profilaktycznego dla uczniów kl. I-V
„51 bajek na 51 urodziny szkoły”. Komisja w składzie p. Danuta Szlachcikowska, p. Beata Karczyńska, p. Kazimierz Kosecki wylosowali spośród 101 uczniów, którzy wzięli udział w konkursie, 10 zwycięzców konkursu.
Żywa lekcja historii
5 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się „Żywa lekcja historii”. Lekcja poświęcona była czasom średniowiecznym. Brali w niej udział uczniowie z klas IV i V. Zajęcia prowadzili członkowie bractwa rycerskiego Komturstwa Gniewskiego. Najpierw gości bardzo serdecznie przywitał i przedstawił pan Mirosław Talewski - nauczyciel historii.
Pasjonaci rycerstwa rozpoczęli zajęcia od wyboru dwóch ochotników. Chłopcom ubrano kolczugi.
W koszulkach zbudowanych z tysięcy małych kółek stalowych, uczniowie poczuli jak ten strój ochronny dopasowywał się do kształtów wojownika.
Strona 1 z 173 1 2 3 4 > >>
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA SZÓSTOKLASISTY

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2017/18
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Turnieje AGAR.IO
AGARIO-2016
AGARIO-2017

E-Matematyk Roku
Wszystko o konkursie
Logowanie

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka (K.Kosecki)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
Shoutbox
Zaloguj się, by móc pisać w shoutbox.

szynka23
23.02.17 19:08
5c w agar.io wygra je! je!

Marycha
27.04.16 13:37
4c najlepsza jest! Pozdro!

szynka23
18.04.16 04:28
Pozdro 4c

Irena0511
07.03.16 19:11
Pozdro dla 6a Xd

tymbarklat80
03.03.16 05:58
pozdro dla 5a

toorie
13.01.16 13:22
Pozdrówka dla 5a 2015/2016 :3

kryha24
27.06.15 13:13
Ode mnie dla wszystkich klas szustych 2015r. https://www.youtube.com/w
atch?t=27&v=hzT3NVPL_kc


Kubus1908
04.06.15 20:13
Pozdro dla 6F

kryha24
19.05.15 13:53
Wyrazy współczucia dla pani Joli Kowalewskiej i jej rodziny

Kawowy678
20.03.15 14:32
lol

Archwium
30495470 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2018
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone