Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki" Szkoa Promujca Zdrowie Biuletyn Informacji publicznej 
   GłównaPocztaKontaktGoogle AppsE–learningOffice 365E-dziennik
Środa, 26 listopada 2014 r. Do WAKACJI    
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Gość
Nick

Hasło

Pamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Członków Online
Gości Online: 7
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 656
Najnowszy zarejestrowany: eliza32343

Twój IP: 54.166.122.86
Losowe Zdjęcie
ul. Kościuszki
ul. Kościuszki
Miasto Czersk
Prace plastyczne
Najnowsze artykuły
Dla szóstoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
........Dyskoteki w ...
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [9]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 25841
Arkusz dostosowan... 23078
Testy kompetencji... 16258
Program naprawczy... 13457
Testy kompetencji... 11871
Top 5 Links
Wirtualna Polska 61914
FreeFoto 34924
Gimnazjum Czersk 30275
Epublikacje 19885
Gry po szkole 10544
 W najbliższym czasie ...
Konkurs wiedzy o patronie J. Korczaku dla uczniów klas III - 26.11.2014 | Dyskoteka andrzejkowa - 27.11.2014 | Gminny konkurs plastyczny - 02.12.2014 | Konkurs "Najlepsza tapeta na pulpit" - 03.12.2014 | Mikołajkowe Niespodzianki - 06.12.2014 | Gminne Mikołajki - 06.12.2014 | Aukcja Świąteczna "I Ty możesz zostać świętym Mikołajem" - 10.12.2014 | Gminny konkurs "Kartka świąteczna wykonana techniką komputerową" - 19.12.2014 | Jasełka dla uczniów klas I - III - 19.12.2014 | Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia - 19.12.2014 |
Konkurs
Zapraszam do udziału w konkursie "Najlepsza tapeta na pulpit".
Stroik bożonarodzeniowy 2014
Ogłaszamy kolejną edycję konkursu na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy.
Regulamin dostępny TUTAJ
Gdy wyłączenie komputera nie pomaga..?
W miniony wtorek tj. 18.11.2014r. w naszej szkole gościliśmy Panią Dominikę Łęcką, która przyjechała z Torunia specjalnie dla rodziców uczniów klas I - III, by przybliżyć im tematykę nadmiernego angażowania się dzieci w świat komputerów. Pani Dominika Łęcka jest socjologiem, promotorem zdrowia i terapeutą, ma wieloletnie doświadczenie w pracy z rodzinami, dlatego też zawitała do Czerska. W naszej szkole przeprowadziła szkolenie o nazwie: "Gdy wyłączenie komputera nie pomaga..?"
Na spektaklu w Grudziądzu
Chcąc umożliwić dzieciom kontakt ze sztuką został zorganizowany wyjazd do teatru w Grudziądzu dla uczniów z klas Ia, Ib, Id, If oraz IIId. Opiekę nad uczestnikami wyjazdu pełniły panie - C. Kliczkowska, R. Peplinska, E. Bonkowska, M. Kiełpińska-Chełminiak, M. Bienias i K. Jażdżewska. Uczniowie oglądali wesoły i barwny spektakl kostiumowy "O kocie w butach". Przedstawienie było adresowane do dzieci w młodszym wieku szkolnym i starszym przedszkolnym, a więc jak najbardziej dla naszych uczniów. Występujące postacie mówiły współczesnym językiem i bardzo dowcipnie.
Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr" - klasy I-III
Młodsi uczniowie naszej szkoły po raz trzeci wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr" z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. W Polsce organizatorami konkursu są: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz firma VULCAN z Wrocławia. Organizacją "Bobra" w szkole zajęli się nauczyciele Kazimierz Kosecki i Ewa Bonkowska. Wszyscy uczniowie przygotowujący się do konkursu mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności na testach z ubiegłych lat, które były dostępne m.in. na szkolnej stronie.
Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr" - klasy IV-VI
Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w IX edycji konkursu "Bóbr". Zadania konkursowe wymagały ogólnej wiedzy informatyczno - matematycznej oraz umiejętności logicznego myślenia i prostego programowania. Szkolnymi koordynatorami byli nauczyciele Kazimierz Kosecki i Ewa Bonkowska.
W klasach IV - VI w konkursie wzięło udział 12 uczniów, nad którymi opiekę pełniła E. Bonkowska.
Żeglarze w Teatrze Muzycznym w Gdyni
Ahoj, 19 listopada br. pojechaliśmy (IVa, IVb) do Gdyni do Teatru Muzycznego na przedstawienie pt. "Przygody Sindbada Żeglarza." Wraz ze znanym żeglarzem wybraliśmy się w rejs po morzach i oceanach oraz odkryliśmy zaczarowane wyspy.
Na jednej z nich spotkaliśmy Najdroższą - kobietę, która żywiła się diamentami i była pilnowana przez Ptaka Murumadarkosa.
Otwarcie "klubu czytelniczego" w kl. I h
Dnia 19.11.2014r. (środa) w godzinach popołudniowych uczniowie kl. I h zjawili się razem z rodzicami w swojej sali lekcyjnej w Łubnej. Głównym celem spotkania było promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych i założenie "klubu czytelniczego" - Zostań Książkowym Odkrywcą oraz zachęcenie dzieci i rodziców do codziennego kontaktu z książką. Na początku spotkania uczniowie odgadywali tytuł bajki na podstawie wylosowanego rekwizytu. Następnie oglądali zgromadzone na wystawce książki. Wymieniali się uwagami na ich temat, podawali tytuły, oglądali ilustracje.
W teatrze w Grudziądzu
Dnia 19 listopada klasy II a, I g i odział "0" z Łubnej wraz z wychowawcami Panią Lidią Pozorską i Panią Luizą Bieszke-Wolf oraz opiekunami Marią Narloch i Moniką Michałowską wybrały się na wycieczkę do Grudziądza, gdzie obejrzały spektakl pt. "O Rybaku, Złotej Rybce i Śpiącej Królewnie". Widowisko adresowane było dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, a myślą przewodnią spektaklu okazało się zyskanie przewagi dobra nad złem dzięki miłości jaką darzyli się główni bohaterowie.
Wyjazd na wycieczkę w ramach konkursu "Bezpieczni w pobliżu budowy"
Dnia 14 listopada dzieci, których prace zajęły w konkursie plastycznym najlepsze miejsca uczestniczyły w wyjeździe na budowę. Laureaci to uczniowie klas I-IV: Nadia Konefka - I g, Oliwia Czapiewska - II a, Nikodem Gradowski - II a, Anna Maria Janca - II a, Remigiusz Kędzierski - II a, Bogna Knuth - II a, Gracjan Górnowicz - II e, Liwia Kozłowska - II e, Ignacy Kulczyk - II e, Ksawery Lewandowski - II e, Zuzanna Stosik - II e, Anna Walenczak - II d, Daniel Rostankowski - II d, Julia Krocz - II f.
"Śniadanie daje moc"
Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku, jak przystało na "szkołę promującą zdrowie" już tradycyjnie wzięła udział w ogólnopolskiej akcji społecznej "Śniadanie daje moc". Uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami przygotowali bogate w witaminy śniadanie. Omawiali, w jaki sposób posiłek powinien być skomponowany, a także zalety płynące ze zdrowego odżywiania.
Celem akcji było zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, a co za tym idzie przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce - poprzez edukację nie tylko przekazywaną teoretycznie, ale głównie działania praktyczne.
Spotkanie z marynarzem
W piątek 14.11.2014r. klasa VIa i Va spotkały się z marynarzem panem Krzysztofem Gemba, który pływa po całym świecie na stanowisku chifa na statkach towarowych. Tematem spotkania była próba znalezienia wspólnych cech pomiędzy żeglarstwem a żeglugą statków handlowych. Nasz gość zaprezentował nam jak wygląda praca na dużym statku kontenerowym. Wyjaśnił też podstawy zachowania bezpieczeństwa w czasie żeglugi i nawigacji.
Apel z okazji Święta Niepodległości
W piątek tj. 7 listopada 2014r. odbył się apel z okazji zbliżającego się DNIA 11 LISTOPADA dla klas IV - VI. Apel przygotowała klasa VIe pod opieką p. Barbary Ringwelskiej i p. Mirosława Talewskiego. Uczniowie klasy szóstej gościnnie zaprosili również do współpracy dwie uczennice z klasy IVb. Program artystyczny miał na celu wzbogacenie wiedzy uczniów, kształtowanie szacunku dla historii minionych pokoleń, a przede wszystkim uświadomienie małym Polakom roli wartości w życiu narodu. Święto Niepodległości to ważne święto i należy je pielęgnować.
Apel - "Jestem Polakiem"
Dnia 7 listopada 2014 roku uczniowie klas drugich i trzecich uczcili uroczystym apelem 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. Z tej okazji uczniowie klasy IIB pod opieką pani Marii Brańka zaprezentowali program artystyczny pt. "11 LISTOPADA". Treści przekazane podczas apelu miały na celu przyczynić się do budzenia uczuć patriotycznych.
Strona 1 z 105 1 2 3 4 > >>
Zarządzenia
Zarządzenie 10/2014
w sprawie organizacji pracy szkoły na czas modernizacji boiska szkolnego i budowy rolkowiska na terenie szkoły
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA SZÓSTOKLASISTY

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2014/15
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Do pobrania:
Deklaracja korzystania z szafek
Regulamin korzystania z szafek

Przedmioty
Technika:
Regulamin BRD

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Działania
Tylko pustej głowy nie chroni kask
Wyrównywanie szans

Projekt systemowy
"My - każdy z nas - wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów klas I - III w Gminie Czersk"
- Informacje ogólne
- Konkurs fotograficzny
- Przegląd teatralny
- Na szkoleniu żeglarskim
- Warsztaty kulinarne
- Spotkanie z aktorami
- Konkurs plastyczny
- Szlifujemy angielski
- Warsztaty plastyczne
Ciekawe strony
Kolorowanki
Konkursy
Zagłosuj na nas klikając na poniższy baner
Zagłosuj na nas!
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
Shoutbox
Zaloguj się, by móc pisać w shoutbox.

Ewelina44
25.11.14 16:55
Pozdrowionka!

Ewelina44
25.11.14 16:54


Ewelina44
25.11.14 16:54


gostekk
23.11.14 15:38
eloszkiii

MineKlocys
24.10.14 09:27
Krystian

MineKlocys
21.10.14 18:16
Ja nie moge 2:0!!! POLEN V.S DEUSTCHLAND

kryha24
04.10.14 10:04
pozdro dla 6B

POZITIV
11.09.14 08:35
Jak ktoś chcę to niech zobaczy mój profil(dużo się zmieniło)

Nathaa
05.09.14 20:53
Nuda *.*

POZITIV
02.09.14 12:50


Archwium
14362454 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2014
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone