Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennik
Wtorek, 25 kwietnia 2017 r. Do WAKACJI jeszcze 59 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Nick

Hasło

Pamiętaj mnieZapomniane hasło?
Członków Online
Gości Online: 6
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 676
Najnowszy zarejestrowany: Monia

Twój IP: 54.161.75.128
Losowe Zdjęcie
6e
6e
Zdjęcia klasowe 2004/2005
Prace plastyczne
Najnowsze artykuły
Dla szóstoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [9]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 26880
Arkusz dostosowan... 24195
Testy kompetencji... 16529
Program naprawczy... 13876
Testy kompetencji... 12180
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 50940
Gimnazjum Czersk 47767
Epublikacje 37544
Gry po szkole 27932
 W najbliższym czasie ...
Konkurs Piosenki Obcojęzycznej i Regionalnej - 27.04.2017 | Szkolny Konkurs Przyrodniczy dla uczniów klas drugich - 27.04.2017 | Apel z okazji Świąt Majowych - 28.04.2017 | Dzień Ziemi - 28.04.2017 | Szkolny Dzień Zdrowia - 28.04.2017 | Apel z okazji Święta 3 Maja - 28.04.2017 | Szkolny Konkurs Plastyczno-Logopedyczny "Wiosna radosna" - 28.04.2017 | Liga Matematyczna - Słupsk - 30.04.2017 | Szkolny Konkurs Zbiórki Makulatury - 30.04.2017 | Popołudnie z książką i filmem z okazji Światowego Dnia Książki dla Dzieci - 10.05.2017 |
Gminny Konkurs Ortograficzny

REGULAMIN
Dzień Ziemi w klasach trzecich
W poniedziałek 24.04.2017r. uczniowie kl. III włączyli się w obchody Dnia Ziemi. Dzieci spotkały się na sali gimnastycznej i uczestniczyły w zabawie, podczas której zastanawiały się jak ulżyć Ziemi i zaprzyjaźnić się z nią, jak chronić Ziemię – nasz wspólny dom, jak dbać na co dzień o czystość w naszym kraju i najbliższym otoczeniu. Na początku spotkania wysłuchały listu adresowanego do uczniów przez Przyrodę i aktywnie uczestniczyły w krótkiej pogadance. Potem obejrzały prezentacje multimedialne: „Czysto, ładnie i bez śmieci” oraz „Segregacja jest ważna”.
IIg i IIi w teatrze
W czwartek 20.04.2017r. uczniowie klasy IIg i IIi razem z wychowawczyniami oraz opiekunkami panią Wioletą Karczyńską i Bernadetą Rostanowską wybrali się do Teatru Miniatura w Gdańsku na spektakl pt. „Bajki robotów”.
„Bajki robotów” na podstawie opowiadań ze zbiorów Bajki robotów i Cyberiada Stanisława Lema to historie, które opowiadają sobie roboty. Dowiadują się z nich o kosmosie i zjawiskach w nim zachodzących. Przede wszystkim jednak przekazują sobie ponadczasowe robocie mądrości o tym, że najważniejszymi siłami działającymi w kosmosie są uczucia, a najsilniejszym z nich jest miłość.
Akcja IVe "Bądź kumplem, nie dokuczaj"     
21 kwietnia br. przyłączyliśmy się (IVE , wychowawca Maria Gajewska) do ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bądź kumplem, nie dokuczaj” organizowanej od 2015 roku przez Cartoon Network pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka.
Akcja zachęca dzieci do gry fair play i propaguje koleżeńskie zachowania. Ambasadorami akcji zostali sportowcy: Marek Gortat (2015r.) Grzegorz Krychowiak ( 2016r.) oraz Jakub Błaszczykowski (2017r.)
My, aby zachęcić rówieśników ze szkoły do nawiązywania przyjacielskich relacji, ubraliśmy się na niebiesko (błękit to kolor przyjaźni) oraz przygotowaliśmy kodeks prawdziwego przyjaciela.
Uczniowie kaszubskiego z wizytą w Brusach-Jaglach
Rok 2017 jest ogłoszony przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Rokiem Józefa Chełmowskiego. Kto jednak z nas wie kim on był? Pan Józef był wielkim kaszubskim artystą, a zmarł niedawno, w 2013 roku. Nam wszystkim jest współczesny, a więcej potrafimy powiedzieć o artystach zupełnie obcych naszej kulturze. Uczniowie kaszubskiego jednak wiedzą kim był, gdzie żył, co tworzył. Pod opieką pani Katarzyny Porożyńskiej, pana Mirosława Talewskiego i pani Aleksandry Dzięcielskiej-Jasnoch wybrali się na wycieczkę do Brus-Jaglii, miejsca życia pana Józefa.
TURNIEJ WIELKANOCNY
Przed świętami, odbył się Szkolny Turniej Wielkanocny. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I-III.
Celem turnieju było kultywowanie tradycji świątecznych oraz rozwijanie talentów twórczych najmłodszych dzieci. Wszystkie klasy otrzymały do wykonania określone zadania. Uczniowie klas I tworzyli kartki wielkanocne. Klasy II wykonywały jaja wielkanocne. Natomiast klasy III przygotowywały koszyki wielkanocne. Prace można było wykonać dowolną techniką i w dowolnej formie. Dzieci przygotowały potrzebne przybory oraz materiały. W czasie zajęć pracowały z ogromnym zaangażowaniem oraz wykazały się pomysłowością. Panie nauczycielki wspierały swoich podopiecznych, aby jak najwięcej pięknych prac znalazło się na wystawie.
Szkolny Dzień Zdrowia
11 kwietnia 2017r. w naszej szkole obchodziliśmy „DZIEŃ ZDROWIA” skierowany do uczniów klas V. W związku z tym każda klasa piąta musiała się do tego dnia wcześniej przygotować. Zadania dla poszczególnych klas były następujące:
Va SPORT TO DOBRA ZABAWA
Vb AKTYWNE FORMY SPĘDZANIA CZASU WOLNEGO
Vc OWOCE SĄ BOGATE W WITAMINY
Vd WARZYWA SĄ ZDROWE
Ve WODA ŹRÓDŁO ŻYCIA
Vf HIGIENA
PARAFIALNY KONKURS NA NAJWYŻSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ
W Niedzielę Palmową - 9 kwietnia 2017r. po Mszy Świętej dla dzieci o godz. 11.00 odbył się tradycyjny już Parafialny Konkurs Palmowy. W tym roku po raz pierwszy był to Konkurs na Najwyższą Palmę Wielkanocną. W związku z tym liczyło się nie tylko to, aby palma była pięknie wykonana, ale równie ważna była jej wysokość. Komisja konkursowa, po dokonaniu precyzyjnych pomiarów przez księdza proboszcza ogłosiła, że najwyższe tegoroczne palmy przygotowali.
XIV Rejonowy Przegląd Piosenki Dziecięcej
W sobotę 8 kwietnia 2017r. odbył się XIV Rejonowy Przegląd Piosenki Dziecięcej. W tym roku była to już jego czternasta edycja. Nad organizacją festiwalu czuwały nauczycielki Mirosława Knitter i Maria Łangowska przy ścisłej współpracy z Ośrodkiem Kultury w Czersku, a konferansjerkę prowadziły uczennice kl. VIa SP1 – Magda Linda i Monika Janikowska. Uroczystego otwarcia przeglądu dokonała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku pani Bożena Spica, która życzyła małym wykonawcom udanych występów. Swoje wokalne umiejętności (a w niektórych przypadkach także aktorskie) prezentowały dzieci z okolicznych przedszkoli i szkół podstawowych – kl. I-III.
SZKOLNY DZIEŃ PROFILAKTYKI
6 kwietnia 2017 roku odbył się konkurs profilaktyczny dla klas czwartych: „Powiedz NIE uzależnieniom”. Konkurs jest jednym z działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego i wychowawczego szkoły.
Celem konkursu było kształtowanie zdrowego stylu życia i uświadomienie własnej odpowiedzialności za ochronę zdrowia i życia. Uczniowie podczas konkursu mieli kilka zadań do wykonania: odpowiadali na pytania dotyczące szkodliwości palenia papierosów, spożywania alkoholu i używania środków odurzających; zaprezentowali wcześniej przygotowaną scenkę dotyczącą uzależnień; wykonali plakat tematycznie związany z wylosowanym wcześniej zagrożeniem (telewizja, słodycze, papierosy, alkohol, narkotyki, komputer); promowali wolny od nałogów styl życia .
Dzieci z Malachina w teatrze
Dzieci klas 0, II i III z Malachina i klasy 0 z Łubnej pojechały do Kościerzyny na spektakl teatralny pt. „Baśnie braci Grimm” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Maluchy miały możliwość spotkania się z księżniczką, żabim królem, wilkiem a nawet z czarownicą. Z zapartym tchem oglądały historii, gdzie dobro zwyciężało zło
Spotkanie czytelnicze trzecioklasistów
4 kwietnia 2017 roku uczniowie klas trzecich uczestniczyli w spotkaniu promującym czytelnictwo, z udziałem gości: pani Ewy Polakiewicz, pani Dominiki Oksentowicz, pani Emilii Klunder i pani Wiolety Karczyńskiej. Do krainy baśni Hansa Christiana Andersena przenieśli uczestników uczniowie klasy IIIa, prezentując scenkę „Spotkanie z panem Andersenem”. Zaproszeni goście przeczytali fragmenty baśni pod tytułem „Królowa Śniegu”, „Calineczka”, „Brzydkie kaczątko”.
tvPARH 2017
W dniach 31.03 – 2.04.2017 roku uczestniczyliśmy w Primaaprilisowym Rajdzie Harcerskim, organizowanym jak co roku przez 30 Drużynę Harcerską „Zieloni” Łąg. Dwa nasze patrole : starszoharcerski pod opieką dh. sam. Patrycji Urbańskiej oraz zuchowy, który poprowadził dh. hm. Marian Szmagliński reprezentowały na tym rajdzie naszą drużynę. W tym roku mieliśmy się przekonać, że bez telewizji, komputera, internetu oraz telefonów komórkowych też można żyć. I to jak? Przez wspaniałą harcerską przygodę, wędrówkę, integrację przekonaliśmy się, że można odłożyć na bok wszystkie powyższe gadżety, zapomnieć o nich i świetnie się bawić, uczyć, poznawać świat i nowych przyjaciół, przeżywać cudowne chwile.
Strona 1 z 154 1 2 3 4 > >>
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA SZÓSTOKLASISTY

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2016/17
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Turnieje AGAR.IO
AGARIO-2016
AGARIO-2017

E-Matematyk Roku
Wszystko o konkursie
Logowanie

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka (K.Kosecki)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
Shoutbox
Zaloguj się, by móc pisać w shoutbox.

szynka23
23.02.17 20:08
5c w agar.io wygra je! je!

Marycha
27.04.16 15:37
4c najlepsza jest! Pozdro!

szynka23
18.04.16 06:28
Pozdro 4c

Irena0511
07.03.16 20:11
Pozdro dla 6a Xd

tymbarklat80
03.03.16 06:58
pozdro dla 5a

toorie
13.01.16 14:22
Pozdrówka dla 5a 2015/2016 :3

kryha24
27.06.15 15:13
Ode mnie dla wszystkich klas szustych 2015r. https://www.youtube.com/w
atch?t=27&v=hzT3NVPL_kc


Kubus1908
04.06.15 22:13
Pozdro dla 6F

kryha24
19.05.15 15:53
Wyrazy współczucia dla pani Joli Kowalewskiej i jej rodziny

Kawowy678
20.03.15 15:32
lol

Archwium
23917221 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2017
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone