Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcji
Sobota, 25 maja 2019 r. Do WAKACJI tylko 27 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Polityka prywatności
» Dokumenty
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Zaloguj się
Członków Online
Gości Online: 2
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 664
Najnowszy zarejestrowany: Monia

Twój IP: 3.87.147.184
Prace plastyczne
Losowe Zdjęcie
4e
4e
Zdjęcia klasowe 2005/2006
Najnowsze artykuły
Dla ósmoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [8]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 29248
Arkusz dostosowan... 27789
Testy kompetencji... 16669
Program naprawczy... 14269
Testy kompetencji... 12358
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 65535
Epublikacje 62712
Gimnazjum Czersk 61903
Gry po szkole 42754
Klasy IV d i IV e w Gdyni
We wtorek 14 maja uczniowie klas IV d oraz IV e wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Gdyni. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Akwarium Gdyńskiego, w ramach którego uczestnicy zobaczyli niezwykłe okazy ryb, gadów i płazów z odległych zakątków świata. Pobyt urozmaiciły im zajęcia edukacyjne pt. „Spotkanie z Morzem Bałtyckim”, przeprowadzone przez pracowników Akwarium. Zajęcia te składały się z trzech części. Pierwsza, prezentacja multimedialna na temat „Co żyje w Bałtyku?”, uświadomiła dzieciom jakie zwierzęta mogą napotkać na nadbałtyckich plażach. Druga część zajęć odbywała się w laboratorium. Uczniowie za pomocą binokularów rozpoznawali poszczególne gatunki bałtyckich krewetek i małż oraz wypełniali karty pracy.
REGATY ROZPOCZĘCIA SEZONU ŻEGLARSKIEGO 2019     
W miniony poniedziałek (20.05.2019) w Ostrowitem przeprowadzono tradycyjne regaty Otwarcia Sezonu Żeglarskiego.
Rozegrano 3 biegi, w których wystartowało 20 uczniów naszej szkoły.
Zawody odbyły się w sprzyjających warunkach wietrznych i słonecznej pogodzie. Zwycięzców regat oraz wszystkich startujących nagrodziła p. dyrektor Danuta Szlachcikowska. Podsumowując regaty Pani dyrektor życzyła uczniom pomyślności i sukcesów w zbliżającym się sezonie żeglarskim.
Warsztaty garncarskie kl. IIb i IIc w Ośrodku Kultury
W piątek 17 maja 2019r. uczniowie klasy II b i II c wybrali się do Ośrodka Kultury w Czersku na warsztaty lepienia z gliny. Były one kolejnym zajęciem artystycznym w związku z realizowaną przez obie klasy innowacją pedagogiczną „Ja w świecie sztuki”. Przewodniczkami i instruktorkami w nowej dziedzinie sztuki były nauczycielki z Zespołu Szkół Specjalnych w Czersku - pani Aleksandra Grzelak i pani Aleksandra Bernady. Obie panie szczegółowo, krok po kroku zapoznawały dzieci z kolejnymi etapami zadaniowymi. Tworzenie w glinie jest interesujące i inspirujące każdego - małego i dużego, daje szerokie możliwości artystyczne, działa relaksująco i wyciszająco, toteż postanowiliśmy to sprawdzić. Najpierw uczniowie obejrzeli wystawę ceramicznych prac.
Witaminowy zawrót głowy
W ramach projektu „Szkoła z witaminą” uczniowie klas 1-3 szukali odpowiedzi na pytanie „Jak należy postępować, aby zachować sprawność, zdrowie i urodę?” Zadania, które wykonali uczniowie wykazały, jak ważne w prawidłowym rozwoju dzieci są: żywienie zgodne z piramidą pokarmową i aktywność fizyczna. Powinniśmy jadać regularnie o stałych porach w ciągu dnia. Należy pamiętać, że warzywa i owoce to ważny składnik codziennej diety. Produkty te stanowią główne źródło witamin i należy je spożywać kilka razy dziennie, w ramach posiłków i przekąsek. Woda jest uniwersalnym napojem zmniejszającym pragnienie. To również jeden z niezbędnych składników pokarmowych, który trzeba dostarczać organizmowi regularnie i w odpowiednich ilościach.
Szkolny Konkurs Ortograficzny „Zostań mistrzem ortografii”
W dniach 13 maja (klasy IV i VIII) 14 maja(klasy VI) 15 maja (klasy V i VII) 2019r. laureaci klasowych konkursów ortograficznych przystąpili do rywalizacji o tytuł szkolnego Mistrza Ortografii.
Celem konkursu jest podnoszenie sprawności ortograficznej uczniów. Konkursy ortograficzne w naszej szkole to już tradycja. Uczniowie rywalizują ze sobą w szkole, aby potem najlepsi mogli wziąć udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym o tytuł Mistrza Ortografii szkoły podstawowej w gminie Czersk. W bieżącym roku szkolnym odbędzie się już 19. edycja konkursu organizowana przez polonistki z SP 1 w Czersku, Hannę Mrozińską i Marię Gajewską.
PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ KLIMATYCZNYCH KLAS
W obecnym roku szkolnym uczniowie kl. II a i II d realizowali ogólnopolski projekt edukacyjny “Klimatyczna klasa”, którego organizatorem jest Fundacja Uniwersytet Dzieci.
Projekt przyczynił się do kształtowania kompetencji społecznych uczniów i rozszerzył ich wiedzę przyrodniczą. Dzieci uczestniczyły w cyklu zajęć dotyczących przyrody i ochrony środowiska, które odbywały się w szkole i w terenie. Dzięki tym kreatywnym lekcjom uczniowie wzbogacali wiedzę przyrodniczą w praktyczny sposób. Prowadzili obserwacje przyrodnicze z wykorzystaniem zestawów badawczych, przeprowadzali doświadczenia oraz samodzielnie wyciągali wnioski.
Warsztaty kulinarne w SP1
W naszej szkole ważnym aspektem codziennej aktywności jest działalność w zakresie promocji zdrowia: wspomaganie młodego człowieka w radzeniu sobie z trudnościami zagrażającymi prawidłowemu rozwojowi i zdrowemu życiu, a także ograniczenie i likwidowanie czynników, które blokują prawidłowy rozwój i zaburzają zdrowy styl życia. W dniach 09 -10 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji gościliśmy specjalistów od spraw żywienia i zdrowego stylu życia z Sopotu - dietetyczkę, wykładowcę i trenera motywacyjnego - panią Agnieszkę Danielewicz oraz panią Koordynator projektów Monikę Szmuc.
Przy sporcie o matematyce
Podczas Dnia Nauk Ścisłych obchodzonych w SP 2 w Czersku drużyna z naszej szkoły zajęła III miejsce w międzygminnym konkursie „Przy sporcie o matematyce”. Gratulujemy!
Naszą szkołę reprezentowali:
Wiktoria Górnowicz, Kinga Leszczyńska, Natalia Miłkowska, Agata Brzezińska, Kamila Galikowska, Nikola Gołuńska, Agata Szlachcikowska,Marcel Gogolewski, Jakub Grabski, Artur Skwarek, Jędrzej Zabrocki.
Szkolny Konkurs Ekologiczny
Obchodzony 22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi zawsze jest okazją do podejmowania szczególnych działań, które prowadzą do rozważnego i oszczędnego gospodarowania zasobami Ziemi, uwrażliwiania na piękno przyrody i problemy ekologiczne, rozumienia zasad recyklingu i ochrony naszej planety.
W dniu 9 maja 2019 r. zorganizowano Szkolny Konkurs Ekologiczny, w którym uczestniczyły wszystkie klasy pierwsze: 1a, 1b, 1c oraz 1d. Głównym celem konkursu było nabywanie doświadczeń, poszerzanie wiedzy i rozwijanie umiejętnościach uczniów z zakresu edukacji przyrodniczej oraz motywowanie dzieci do zachowań proekologicznych.
Sukces naszych uczniów w XVIII Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
W dniach 10 – 11 maja 2019r. w Ośrodku Kultury w Czersku odbył się XVIII Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewaj razem z nami” Czersk 2019. Organizatorami konkursu piosenki są: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku oraz Stowarzyszenie "Grupa M - możesz wszystko ...". Dzieci ze szkół podstawowych prezentowały swoje zdolności wokalne w sobotę (11 V) w dwóch grupach wiekowych:
kl. I – III oraz kl. IV – VI (soliści i zespoły). Mali artyści prezentowali wysoki poziom, dostarczając publiczności wiele emocji i niezapomnianych wrażeń.
„Warto być eko” – spotkanie ekologiczne klas drugich
W związku z niedawno obchodzonym Dniem Ziemi uczniowie klas drugich spotkali się na sali gimnastycznej, by przypomnieć sobie zasady postępowania młodego ekologa. Na początku przeprowadzono krótką pogadankę na temat ochrony środowiska, którą zakończono wspólnym postanowieniem:
Dziś ekologia modne słowo,
przyrodę wszyscy chcemy mieć zdrową,
jej strażnikami się ogłaszamy,
od dziś przyrodzie my pomagamy.
OGÓLNPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „BORY TUCHOLSKIE W OCZACH DZIECKA”
26 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu nastąpiło podsumowanie XXIX EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „BORY TUCHOLSKIE W OCZACH DZIECKA”. Uroczystą galę poprzedził występ solistów Studia Piosenki działającego przy GOK.
Na konkurs zostało przysłanych 814 prac, spośród których komisja w składzie: Bożena Kołacz, Katarzyna Bruniewska – Gierczak, Monika Wiśniewska, Joanna Bock nagrodziła 95 prac w czterech kategoriach wiekowych i trzech kategoriach technicznych (rysunek, malarstwo, techniki różne). Ogromnym sukcesem mogą pochwalić się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku, których prace znalazły się wśród nagrodzonych i wyróżnionych.
Strona 1 z 192 1 2 3 4 > >>
Dla ucznia
Regulaminy:
Konkursy 2018/2019
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2018/19
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2018/2019

Turnieje AGAR.IO
AGARIO-2016
AGARIO-2017

E-Matematyk Roku
Wszystko o konkursie
Logowanie

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka (K.Kosecki)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
39750864 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2019
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone