Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki" Szkoa Promujca Zdrowie Biuletyn Informacji publicznej 
   GłównaPocztaKontaktGoogle AppsE–learningOffice 365E-dziennik
Poniedziałek, 22 grudnia 2014 r. Do WAKACJI    
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Gość
Nick

Hasło

Pamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Członków Online
Gości Online: 4
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 659
Najnowszy zarejestrowany: myszka32343

Twój IP: 54.163.89.8
Losowe Zdjęcie
Kościół - wejście główne
Kościół - wejście główne
Miasto Czersk
Prace plastyczne
Najnowsze artykuły
Dla szóstoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
........Dyskoteki w ...
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [9]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 25874
Arkusz dostosowan... 23118
Testy kompetencji... 16262
Program naprawczy... 13461
Testy kompetencji... 11876
Top 5 Links
Wirtualna Polska 64027
FreeFoto 35147
Gimnazjum Czersk 30566
Epublikacje 20099
Gry po szkole 10768
 W najbliższym czasie ...
Szkolny etap Metropolitarnego Konkursu Biblijnego - 12.01.2015 | Dyskoteka karnawałowa - 27.01.2015 | Szkolny Konkurs Plastyczny "Bezpieczne ferie zimowe" - 30.01.2015 | Apel dla uczniów klas I - III "Bezpieczeństwo podczas zabaw zimowych" - 30.01.2015 | Bal karnawałowy dla uczniów klas I - III - 30.01.2015 | Konkurs pieśni religijnej - 11.02.2015 | Szkolny konkurs recytatorski - 19.02.2015 | Szkolny konkurs recytatorski dla uczniów klas II - III - 20.02.2015 | Żywa lekcja historii - 04.03.2015 | Szkolny konkurs piosenki regionalnej i obcojęzycznej - 05.03.2015 |
Życzenia 2014
Bal charytatywny
Mali kolędnicy z Łubnej
Mali kolędnicy z Łubnej swoje kolędowanie rozpoczęli już 15 grudnia 2014 r. jasełką bożonarodzeniową na spotkaniu wigilijnym seniorów sołectwa Łubna.Zostali nagrodzeni brawami i słodyczami. Za występ podziękował im również pan sołtys oraz obecny na wigilii ksiądz proboszcz. Natomiast 19 grudnia uczestniczyli w klasowej wigilii z rodzicami i dziećmi ze świetlicy środowiskowej.Ponownie uświetnili spotkanie jasełką. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi dzielili się opłatkiem, składali życzenia i śpiewali kolędy. Niemałą atrakcją było pojawienie się znakomitego gościa - Mikołaja i jego pomocników. Wszystkie grzeczne dzieci zostały obdarowane prezentami.
Wigilia przedszkolaków i kl. I h
W piątek 19 grudnia 2014r. dzieci z zerówki oraz kl. I h uczące się na co dzień w szkole w Łubnej uczestniczyły we wspólnej Wigilii. Najpierw pierwszoklasiści przygotowali stół, nakryli go białym obrusem, rozłożyli serwetki, soki oraz smakołykami. Dalej obejrzały Jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu młodszych kolegów z oddziału przedszkolnego. Potem zgodnie z tradycją podzieliły się opłatkiem, złożyły sobie życzenia i przebaczyły wszystkie przewinienia. Następnie zasiadły przy stole. W świątecznej atmosferze śpiewały kolędy. Nagle ktoś zapukał do drzwi.
Spektakl teatralny w szkole w Łubnej
W środę 17 XII 2014r. przedszkolaki oraz dzieci z kl. Ih mające zajęcia w szkole w Łubnej odwiedzili artyści STUDIA TEARTALNEGO MAGIK z Białegostoku. Mali widzowie oglądali przedstawienie pt. "Zamieszanie w krainie bajek". Jak wskazuje tytuł teatrzyku, dzieci musiały pomóc w przywróceniu porządku w znanych baśniach. Pomogły wrócić bohaterom i rekwizytom do właściwej bajki oraz przypominały kolejne wydarzenia. Były bardzo zaangażowane, odpowiadały na wszystkie pytania i czuwały, by zły wilk z "Czerwonego Kapturka" nie zrobił nikomu nic złego.
PIĄTOKLASIŚCI NA MUSICALU "SHREK"
4 grudnia br. razem z paniami: Marią Gajewską, Barbarą Jażdżewską i Ewą Pruszak klasy Vb, Vc, Vf wybrały się do Teatru Muzycznego do Gdyni na musical pt. "Shrek". Dwuipółgodzinna podróż minęła w radosnej atmosferze. Solenizantką dnia była pani Basia.
Najpierw uczestnicy wyjazdu odebrali bilety z kasy teatralnej, potem oddali kurtki do szatni. Spektakl miał się rozpocząć o godz.11.00, więc uczniowie musieli poczekać parę minut w foyer. Wtedy był czas na zapoznanie się z afiszem musicalu czy zakup programu sztuki.
Spotkanie opłatkowe klasy 1G
Grudzień to magiczny czas, czas oczekiwania na radość płynącą z Bożego, a spotkania opłatkowe są okazją do wspólnego przeżywania nastroju zbliżających się świąt. Radosna i życzliwa atmosfera towarzyszyła spotkaniu wigilijnemu klasy Ig Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Czersku. Wspólnymi siłami rodziców, wychowawczyni oraz nauczycielki religii przygotowano posiłek, dekorację, występ artystyczny.
W bożonarodzeniowy nastrój wprowadziły wszystkich jasełka w wykonaniu uczniów klasy IG, przygotowane przez Panią Marię Brzezińską. Dzieci w pięknie przygotowanych strojach przedstawiły sceny z narodzenia Chrystusa.
Dokarmianie ptaków - spotkanie z leśnikiem
Jak co roku gościliśmy w naszej szkole leśniczego - pana Janusza Talaśkę. Pracownik Nadleśnictwa Czersk już od wielu lat chętnie podejmuje współpracę w zakresie edukacji przyrodniczo - leśnej młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1. Tematyką tego spotkania było zimowe dokarmianie ptaków. Pan Janusz Talaśka przywiózł również do szkoły ulubiony przysmak ptaków - pyzy. Członkowie Szkolnego Koła LOP pamiętają, aby systematycznie zaopatrywać "ptasią stołówkę".
Ogólnopolski konkurs na kartkę świąteczną
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie na kartkę świąteczną. Spośród wszystkich kartek w danej klasie należało wybrać tę najciekawszą. Po długich przemyśleniach i pertraktacjach rówieśniczych prace zostały wybrane i przesłane do POLANGLO- organizatora konkursu.
Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: 0-3 i 4-6 szkoły podstawowej. Należy wspomnieć, iż nagroda nie będzie tylko dla zwycięzcy, ale też i dla jego kolegów z klasy. Aby jednak wygrać, potrzebne będzie Wasze wsparcie - udział w internetowym głosowaniu
Głosowanie od 12 stycznia 2015 do 30 stycznia 2015 TUTAJ
Akademia czystych rąk
W ubiegłym tygodniu opiekun SU pani Anna Leszczyńska przeprowadzała w klasie VI a szkolenie pt. "H -JAK HIGIENA, B - JAK BAKTERIA, W - JAK WIRUS" w ramach AKADEMII CZYSTYCH RĄK CAREX. Tematem przewodnim spotkania było poznanie zagrożeń wynikających z braku higieny rąk oraz nauka ich mycia. Uczniowie wspaniale tłumaczyli konieczność przestrzegania higieny, podawali przykłady chorób spowodowanych jej brakiem oraz wyjaśniali znaczenie takich pojęć jak: mikroby, drobnoustroje, wirusy, bakterie i grzyby.
Aktorzy ze Studia Artystycznego AKADA z Suwałk
15 grudnia 2014 r. dzieci z Filii Malachin miały okazję gościć aktorów ze Studia Artystycznego AKADA z Suwałk, którzy zaprezentowali nam przedstawienie pt. "Podróż do krainy zagadek". Kolorowa scenografia i kostiumy aktorów oraz ciekawe teksty i dobrze dobrane utwory muzyczne sprawiły, że każdy bez trudu przeniósł się w magiczny świat bajki. Dzieci z zaciekawieniem oglądały "Podróż do krainy zagadek", chętnie angażowały się w przedstawienie, pomagały bohaterom czytać i rozwiązywać zagadki.
Spotkanie opłatkowe IVb
W poniedziałek, 15 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe klasy IV b.
Wszyscy przyszli odświętnie ubrani i bardzo radośni. Dzięki trosce Rodziców stół wyglądał świątecznie i zapełniony był smakołykami.
Uczniowie wysłuchali dwóch opowiadań, które ukazywały sens świąt Bożego Narodzenia. Poruszony był również temat prezentów, które powinny być dawane zawsze z miłością.
kl. Ih z wizytą w Bibliotece Miejskiej
Uczniowie kl. Ih założyli niedawno Klub Czytelniczy "Zostań książkowym odkrywcą". W związku z tym w poniedziałek 15 XII 2014r. postanowili "odkrywać" księgozbiór Biblioteki Miejskiej w Czersku. Dzieci przywitała pani Jadwiga Izdebska, która omówiła znajdujące się w placówce działy tematyczne i wiekowe oraz zasady korzystania z biblioteki. Aby zachęcić "małych odkrywców" do częstego czytania, przygotowała książki z działu dziecięcego.
W Tucholi na spektaklu
Klasy III a pod opieką p. Joanny Słomińskiej i III e pod opieką p. Izy Rudnik zaczęły poniedziałkowe zajęcia bardzo nietypowo - wyjazdem do Tucholi na spektakl profilaktyczny pt. "PARK ŚWIAT PEŁEN POKUS". Spektakl ten miał za zadnie przeciwdziałać uzależnieniom a co za tym idzie dbać o zdrowie i zachęcać dzieci do zdrowego trybu życia. Tematy poruszane w bajce prezentowały jakie cechy charakteru powinien posiadać człowiek a jakich nie i dlaczego. Uczniowie aktywnie wzięli udział w bajce, byli zaangażowani w losy bohaterów.
Strona 1 z 108 1 2 3 4 > >>
Zarządzenia
Zarządzenie 10/2014
w sprawie organizacji pracy szkoły na czas modernizacji boiska szkolnego i budowy rolkowiska na terenie szkoły
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA SZÓSTOKLASISTY

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2014/15
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Do pobrania:
Deklaracja korzystania z szafek
Regulamin korzystania z szafek

Przedmioty
Technika:
Regulamin BRD

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Działania
Tylko pustej głowy nie chroni kask
Wyrównywanie szans

Projekt systemowy
"My - każdy z nas - wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów klas I - III w Gminie Czersk"
- Informacje ogólne
- Konkurs fotograficzny
- Przegląd teatralny
- Na szkoleniu żeglarskim
- Warsztaty kulinarne
- Spotkanie z aktorami
- Konkurs plastyczny
- Szlifujemy angielski
- Warsztaty plastyczne
Ciekawe strony
Kolorowanki
Konkursy
Zagłosuj na nas klikając na poniższy baner
Zagłosuj na nas!
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
Shoutbox
Zaloguj się, by móc pisać w shoutbox.

Ewelina44
25.11.14 16:55
Pozdrowionka!

Ewelina44
25.11.14 16:54


Ewelina44
25.11.14 16:54


gostekk
23.11.14 15:38
eloszkiii

MineKlocys
24.10.14 09:27
Krystian

MineKlocys
21.10.14 18:16
Ja nie moge 2:0!!! POLEN V.S DEUSTCHLAND

kryha24
04.10.14 10:04
pozdro dla 6B

POZITIV
11.09.14 08:35
Jak ktoś chcę to niech zobaczy mój profil(dużo się zmieniło)

Nathaa
05.09.14 20:53
Nuda *.*

POZITIV
02.09.14 12:50


Archwium
14637005 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2014
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone