Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennik
Wtorek, 28 lutego 2017 r. Do WAKACJI jeszcze 115 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Nick

Hasło

Pamiętaj mnieZapomniane hasło?
Członków Online
Gości Online: 2
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 676
Najnowszy zarejestrowany: Monia

Twój IP: 54.159.209.32
Losowe Zdjęcie
4f
4f
Zdjęcia klasowe 2006/2007
Prace plastyczne
Najnowsze artykuły
Dla szóstoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [9]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 26813
Arkusz dostosowan... 24134
Testy kompetencji... 16515
Program naprawczy... 13847
Testy kompetencji... 12168
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 49708
Gimnazjum Czersk 46591
Epublikacje 36400
Gry po szkole 26891
 W najbliższym czasie ...
Konkurs Plastyczny pt. "Jezus w Ewangelii wg Św. Marka" - 28.02.2017 | Szkolny Konkurs Recytatorski "I like poetry" - 28.02.2017 | Szkolny Konkurs Plastyczny "Jezus w Ewangelii wg św. Marka" - 28.02.2017 | Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas IV - VI - 28.02.2017 | III Szkolny Konkurs Czytania po Kaszubsku "Czytamy kaszubskich poetów" - 08.03.2017 | II Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej - 09.03.2017 | Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" - 30.03.2017 | Dzień językowy - 30.03.2017 | Zabawa z matematyką dla klas III i IV - 31.03.2017 | Popołudnie z językiem angielskim - 31.03.2017 |
Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas drugich i trzecich
27 lutego odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski dla klas drugich i trzecich. W konkursie brało udział 24 uczniów. Występy dzieci oceniała komisja w składzie: p. E. Polakiewicz p. Ewa Rutkowska, p. Patrycjusz Muchowski. Laureatami konkursu zostali:
I m. Dominik Damrat kl. III a oraz Przemysław Kędzierski kl. II b,
II m. Maja Leszczyńska kl. II h,
III m. Lena Gogolewska kl. II c.
Wyróżnienie otrzymała Agata Pestka z klasy III c.
Spotkanie z absolwentem
„Moje pasje, to moje życie…” – tak swoje spotkanie rozpoczął nasz nietypowy gość, choć dobrze znany murom „Jedynki” – Amadeusz Drewczynski, absolwent 2009r. Z okazji 50-lecia szkoły postanowił w dniu 20 lutego br. opowiedzieć młodszym kolegom (IVa, IVe, IVc), jak pasje mogą wpłynąć i pokierować naszym życiem.
To czego teraz się uczy i ma zamiar wykonywać w przyszłości, miało właśnie początek w naszej szkole, gdzie nauczyciele tchnęli w nim zapał do nauki i zainspirowali do posiadania hobby.
Kiedy miał osiem lat, rozpoczął trenować karate, które pomogło mu w budowaniu prawidłowych relacji z ludźmi, nauczyło samokontroli, panowania nad emocjami oraz sprawiło, że ma bardzo dobrą kondycję fizyczną.
Emocjonujące półfinały wojewódzkie w „Dwa ognie” usportowione
W dniu 20.02.2017 roku w hali sportowej im. Romana Bruskiego odbył się Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Dwóch Ogniach Usportowionych Dziewcząt oraz Chłopców. Były to pierwsze w historii tego typu zawody w powiecie chojnickim, które były także eliminacją do Finału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbędą się 24.02.2017 roku w Gdańsku. W rywalizacji chłopców wzięły udział zespoły ze szkoły podstawowej w Starogardzie, Mierzeszynie, Kościerzyny oraz zespół chłopców naszej szkoły. Zmagania tych najmłodszych adeptów sportu były bardzo emocjonujące i przysporzyły licznych emocji oraz wrażeń zgromadzonym na hali kibicom. Liczyła się dobra zabawa i propagowanie sportu wśród najmłodszych.
Dyskoteka walentynkowa
To nie koniec naszego świętowania. 21 lutego odbyła się dyskoteka karnawałowo-walentynkowa, którą zorganizowali członkowie sekcji zabaw i konkursów „Niech żyje wolność, wolność i swoboda...". Uczennice Marta Kryger, Dominika Skarbek, Zuzanna Rafińska i Laura Drewczynska rozdawały pieczątki, które uprawniały uczniów do udziału w dyskotece. Agata Szlachcikowska i Brzezińska, Małgorzata Jaster, Natalia Peplińska dbały, aby uczniowie bawiący się na sali gimnastycznej założyli obuwie sportowe i nie wnosili napojów gazowanych. Szkolny wodzirej, Tobiasz Kałuski porwał wszystkich do tańca.
Występ KWARTETU FLAMENCO
W dniu 22 lutego nasza szkoła gościła zespół "Flamenco Kwartet" z Łodzi. Jako pierwsi na widowni zasiedli najmłodsi uczniowie klas I-III, których zespół przywitał muzycznie i wprowadził w temat hiszpańskiej bajki. Zadaniem dzieci było przywołanie księżniczki śpiewem nowo poznanej piosenki."Flamenco kwartet" zaprezentował tradycyjny utwór "El Roico" połączony z tańcem,następnie wprowadził młodych widzów w świat trzech krain: radosną, smutną oraz głośną. Pierwszą z nich przedstawił utwór "Mariposas" z widowiskowym stepowaniem, po czym tradycyjna melodia flamenco "Solea" przeniosła uczniów do krainy smutnej.
IIIe na wycieczce w Tczewie
Dnia 17.02.2017 w piątek dzieci z kasy III e pod opieką p. Moniki Łobockiej i Wiolety Karczyńskiej pojechały na wycieczkę do Tczewa. Tam dzieci obejrzały premierę filmu pt. „Był sobie pies” w kinie Helios. Film opowiada o najlepszym przyjacielu człowieka-psie. Czworonożny bohater tej opowieści nie miał wątpliwości, że jego psie życie ma sens tylko u boku pewnego chłopca o imieniu Ethan. Gdy obaj są szczeniakami, wszystko sprowadza się do zabawy. Gdy dorastają, Ethan zamiast za piłką ugania się za dziewczynami, czasem wdaje się w bójkę – wtedy trzeba gryźć wroga w kostkę, a gdy zbije szybę sąsiadów, ktoś musi wziąć winę na siebie. Bailey jest więc szczęśliwy, bo jak każdy pies chce czuć się w życiu potrzebny.
TEATRALNA NIEDZIELA III A I IVE
W niedzielę (12.02.2017 r.) klasa III A (wychowawca: Celina Kliczkowska) oraz IVE (wychowawca: Maria Gajewska) wybrały się do Gdyni do Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej na musical pt. „Piotruś Pan.” Twórca widowiska ( Janusz Józefowicz) oparł swój spektakl na książce szkockiego powieściopisarza i wyreżyserował go w oryginalny sposób. Połączył teatr z najnowocześniejszą technologią 3D.
XII Megaolimpiada Wiedzy
Dnia 2 lutego tego roku w Gdańskiej Szkole Podstawowej „Lingwista” odbyła się XII Megaolimpiada Wiedzy pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty dla uczniów klas II i III.
Głównym celem tego konkursu jest aktywizacja oraz promowanie miłośników nauk i uczniów uzdolnionych. Uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu matematyki, przyrody, ortografii i języka angielskiego.
Z naszej szkoły do konkursu wytypowany został uczeń klasy III a, Kajetan Ebertowski, który postanowił sprawdzić swoje umiejętności z języka angielskiego.
Żeglarze na nartach
Właśnie zakończył się tydzień, w którym uczniowie klas żeglarskich naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu narciarskim na stoku w Fojutowie.
Żeglarze nasi dzielnie radzili sobie w przyswajaniu tajników narciarstwa zjazdowego- już po godzinnym instruktażu wszyscy samodzielnie byli w stanie bezpiecznie zjechać ze stoku.
Umiejętności te, będziemy doskonalić w kolejnych latach nauki w klasach żeglarskich.
Wierzymy, że po ukończeniu ósmej klasy (reforma) uczniowie Ci będą prezentowali poziom określany jako średnio zaawansowany.
Gminne zawody w mini piłkę ręczną rozstrzygnięte
W poniedziałek 6 lutego br. w hali im Romana Bruskiego rozegrano mistrzostwa gminy w mini piłce ręcznej chłopców szkół podstawowych. Już niemal tradycją jest ,że w zawodach tej pięknej dyscypliny sportowej startuje tylko jedna szkoła SP2 .W tym roku jednak było inaczej. Również nasza szkoła wzięła udział w rywalizacji. Niestety nasi chłopcy, a byli to głównie uczniowie klas IV i V nie sprostali swoim rywalom i znacząco przegrali swój mecz. Muszę jednak przyznać, że są to chłopcy waleczni ich walka i determinacja wygrywania mnie zadziwiła.
Walentynki
Te dua! Obiczam te! Miluji te! Je t´aime !S´agapo !Te guiero! Szeretlek !Ti amo! Po prostu Kocham Cię! W każdym języku te słowa brzmią niezwyle pięknie. Z okazji Święta Zachochanych Samorząd Uczniowski wraz z pracownikami świetlicy postanowił zorganizować Pocztę Walentynkową. W tym roku wpłynęło 300 walentynek, które zostały dostarczone w Dniu Zakochanych przez szkolnych listonoszy. Najwięcej kartek otrzymali uczniowie II e, V b, V e i VI a, VI c oraz nauczyciele.
Bal przebierańców w Ośrodku Kultury
W karnawale, w karnawale, jest czas na wspaniałe bale. Przedszkolaki z Łubnej, kolejny raz skorzystały z gościnności Przedszkola Samorządowego im. Jana Brzechwy i wzięły udział w balu przebierańców w Ośrodku Kultury w Czersku. Bale karnawałowe są doskonałą okazją do beztroskiej zabawy i zawierania nowych znajomości. Dzieci uwielbiają karnawał, bo mogą się przebierać w stroje ulubionych postaci z bajek. Na tym balu, dzieci nie miały ani chwili czasu na odrobinę nudy. Wszyscy radośnie uczestniczyli w przeróżnych tańcach, kółeczkach i korowodach.
Strona 1 z 151 1 2 3 4 > >>
Rekrutacja
Nabór do klasy
ŻEGLARSKIEJ
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA SZÓSTOKLASISTY

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2016/17
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Turnieje AGAR.IO
AGARIO-2016
AGARIO-2017

E-Matematyk Roku
Wszystko o konkursie
Logowanie

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka (K.Kosecki)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
Shoutbox
Zaloguj się, by móc pisać w shoutbox.

szynka23
23.02.17 20:08
5c w agar.io wygra je! je!

Marycha
27.04.16 15:37
4c najlepsza jest! Pozdro!

szynka23
18.04.16 06:28
Pozdro 4c

Irena0511
07.03.16 20:11
Pozdro dla 6a Xd

tymbarklat80
03.03.16 06:58
pozdro dla 5a

toorie
13.01.16 14:22
Pozdrówka dla 5a 2015/2016 :3

kryha24
27.06.15 15:13
Ode mnie dla wszystkich klas szustych 2015r. https://www.youtube.com/w
atch?t=27&v=hzT3NVPL_kc


Kubus1908
04.06.15 22:13
Pozdro dla 6F

kryha24
19.05.15 15:53
Wyrazy współczucia dla pani Joli Kowalewskiej i jej rodziny

Kawowy678
20.03.15 15:32
lol

Archwium
22921739 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2017
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone