Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki" Szkoa Promujca Zdrowie Biuletyn Informacji publicznej 
   GłównaPocztaKontaktGoogle AppsE–learningOffice 365E-dziennik
Sobota, 31 stycznia 2015 r. Do WAKACJI    
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Gość
Nick

Hasło

Pamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Członków Online
Gości Online: 1
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 660
Najnowszy zarejestrowany: koonersters123

Twój IP: 54.145.158.70
Losowe Zdjęcie
Hala sportowa
Hala sportowa
Miasto Czersk
Prace plastyczne
Najnowsze artykuły
Dla szóstoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
........Dyskoteki w ...
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [9]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 25927
Arkusz dostosowan... 23177
Testy kompetencji... 16283
Program naprawczy... 13472
Testy kompetencji... 11897
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 35613
Gimnazjum Czersk 31141
Epublikacje 20537
Gry po szkole 11208
 W najbliższym czasie ...
Konkurs pieśni religijnej - 11.02.2015 | Dyskoteka karnawałowa - 17.02.2015 | Szkolny Konkurs Plastyczny "Bezpieczne ferie zimowe z energią elektryczną" - 18.02.2015 | Szkolny konkurs recytatorski - 19.02.2015 | Szkolny konkurs recytatorski dla uczniów klas II - III - 20.02.2015 | Konkurs "Najlepsza tapeta na pulpit" - 20.02.2015 | Żywa lekcja historii - 04.03.2015 | Zabawa z matematyką - 05.03.2015 | Szkolny Matematyk Roku - 10.03.2015 | Turniej BRD- etap gminny - 12.03.2015 |
Ferie na sportowo
Sukces naszych siatkarzy
Styczeń w kalendarzu szkolnych zawodów sportowych zarezerwowany jest na mini piłkę siatkową. Zawody gminne w tym roku odbyły się 22 stycznia w naszej szkole. Oprócz naszych drużyn uczestniczyły w nich drużyny dziewcząt z Zespołu Szkół nr 2 oraz Szkoły Podstawowej w Łęgu oraz chłopcy z czerskiej "dwójki", Łęga i Rytla. W kategorii dziewcząt po bardzo wyrównanym turnieju zwyciężyła drużyna ZS nr 2, która zwyciężyła z naszymi uczennicami 2:1. Trzecie miejsce zajęły dziewczęta z Łęga. W karegorii chłopców emocje były jeszcze wieksze.
Karnawał w Malachinie
W piątek dn. 23.01.2015 r. odbył się bal karnawałowy dla dzieci klas 0-III z Malachina. Tego dnia świetlica wiejska zamieniła się w salę balową. Skoczna muzyka wprowadziła wszystkich uczestników w wesoły nastrój i zachęciła do wspólnej zabawy. Na parkiecie tańczyły dzieci przebrane za postacie z bajek, filmów i książek. Zabawę urozmaicono ciekawymi konkursami z nagrodami. Wszyscy bawili się wyśmienicie.
Akademia czystych rąk
W dniach 13 - 23 stycznia 2015 roku nauczyciele klas drugich i trzecich przeprowadzili w swoich klasach zajęcia w ramach programu edukacyjnego "Akademia Czystych Rak Carex". Na lekcjach wykorzystano materiały przekazane przez firmę Carex oraz opiekuna Samorządu Uczniowskiego panią A. Leszczyńską. Tematyka zajęć obejmowała następujące zagadnienia : "Z higieną za pan brat", " O zdrowie dbamy - czyste ręce mamy", " Brudne ręce - chorób więcej". W realizacji projektu pomogła higienistka pani M. Narloch, która przeprowadziła szkolenie z zakresu prawidłowego mycia rąk.
Lekcja przyrody w leśniczówce
Pięknego, słonecznego dnia 22.01.2015 klasa I g Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka wyruszyła na pieszą wycieczkę do Leśnictwa Czersk. Celem była, położona przy leśniczówce, ścieżka dydaktyczna ,po której oprowadził nas leśniczy Mirosław Łangowski, za co składamy mu serdecznie podziękowania. Dziękujemy także Pani Lidii Peplinskiej i Pani Magdalenie Błaszyk-rodzicom, którzy z chęcią zgodzili się towarzyszyć nam w tym wesołym spacerze.
Ogólnopolska Olimpiada "Olimpusek"
W obecnym roku szkolnym uczniowie klas I-III kolejny raz wykazali duże zainteresowanie sprawdzeniem swojej wiedzy i swoich umiejętności w Ogólnopolskiej Olimpiadzie "Olimpusek". Wzorem lat ubiegłych olimpiada została przeprowadzona na podstawie materiałów przygotowanych przez kadrę pedagogiczną Olimpusa. Treść olimpiady była dostosowana do obowiązującej podstawy programowej i uwzględniała elementy edukacji polonistycznej, przyrodniczej i matematycznej. Uczestnicy rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności.
Konkursy biblijne
W pierwszym semestrze roku szkolnego 2014/2015 zakończono pierwszy etap (szkolny) dwóch konkursów biblijnych. Konkursy przeprowadziły: p. J. Jażdżewska, p. B. Rostankowska, p. B. Jażdżewska, p. S. Babinska i p. K. Jażdżewska.
W grudniu przeprowadzono konkurs "Dzieje patriarchy Jakuba i jego synów (Rdz 25-50)".
W styczniu wyłoniono laureatów szkolnego etapu Wojewódzko - Metropolitalnego Konkursu Biblijnego - Plastycznego im. Sługi Bożego Kard. Augusta Hlonda pt. "Ewangelia wg św. Jana"
Niezwykli goście - Łubna
"Witaj Babciu! Witaj Dziadku!Jak się masz? Jak się masz? Wszyscy Was witamy, wszyscy Was kochamy. Bądż wśród nas, Bądż wśród nas".
Taką przyśpiewką dzieci z zerówki i świetlicy środowiskowej, powitały znakomitych gości przybyłych na uroczyste spotkanie do szkoły w Łubnej.Z uśmiechem na twarzy i lekką tremą babcie i dziadkowie wykonywali przygotowane dla nich zadania.Wnuczęta im dopingowały a niekiedy służyły delikatną pomocą.Następnie dziadkowie oglądali program przygotowany przez wnuki.Po wręczeniu gościom przygotowanych prezentów i czerwonych tulipanów, wszyscy raczyli się pysznymi słodkościami, przygotowanymi przez mamy. Po nabraniu sił uczestnicy spotkania ruszyli do wspólnego walczyka.
Jasełka "Wigilia Marysi"
W niedzielę 18 stycznia 2015r. w kościele po Mszy Świętej dla dzieci o godz. 11.00 uczniowie z klasy IVa i IVd ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku przedstawili jasełka pt. "Wigilia Marysi". Występ przygotowany został przez katechetki: p. Joannę Jażdżewską i p. Bernadetę Rostankowską. Oprawę muzyczną zapewnił zespół wokalny p. Andrzeja Borysiuka.
Konkurs na kartkę świąteczną
Uczniowie klas I - III naszej gminy także w tym roku szkolnym wzięli udział w konkursie grafiki komputerowej. Zadanie uczestników polegało na samodzielnym wykonaniu kartki świątecznej za pomocą programu graficznego. Konkurs miał na celu: kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, rozwijanie inwencji twórczej dzieci oraz wykorzystanie techniki komputerowej do wykonania prac plastycznych. Organizacją konkursu zajęły się nauczycielki - Ewa Bonkowska i Celina Kliczkowska. Uczestnicy konkursu wykazali się dużym zaangażowaniem i pomysłowością. Większość prac była zgodna tematycznie, tylko niektóre prace ukazywały zimę i nie zawierały elementów świątecznych.
23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
1 stycznia odbył się 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spośród harcerzy i członków Samorządu Uczniowskiego wybrano 21 wolontariuszy, którzy pod opieką pani Anny Leszczyńskiej oraz pana Mariana Szmaglińskiego, wzięli udział w ulicznej kweście. W tym roku orkiestra grała "Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów". Od godziny 8:00 do 14:00, przedstawiciele naszej szkoły kwestowali m.in. na ulicy Szkolnej, Kościuszki, Cmentarnej, Kr. Jadwigi, Batorego, przy Polomarkecie oraz na Placu Ostrowskiego. Akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń.
Charytatywny jubileusz w Malachinie
Już po raz piąty sympatycy Szkoły Filialnej w Malachinie bawili się na Balu Charytatywnym, z którego dochód przeznaczony zostanie na doposażenie klas. Zabawa udała się pomimo niesprzyjających okoliczności przyrody - około drugiej w nocy zabrakło prądu.

Był jubileusz, nie mogło więc zabraknąć tortu. Ten wjechał na salę na wózku udekorowany zimnymi ogniami i napisem "Bawimy się 5 lat". Każdy z gości dostał kawałek, a pierwszeństwo mieli ci goście, którzy bawią się w Malachinie już od pięciu lat. Jednak tym razem przysmak nie był przedmiotem licytacji.
Najlepiej dyżurująca klasa
Samorząd Uczniowski wyłonił zwycięzców I etapu Szkolnego Konkursu Profilaktycznego "Na najlepiej dyżurującą klasę VI". Konkurs trwa cały rok szkolny. Celem konkursu jest popularyzacja zachowań prozdrowotnych, częściowe wyeliminowanie zachowań niebezpiecznych, objęcie opieką uczniów klas młodszych oraz wspomaganie nauczycieli podczas dyżurów. Uczniowie klas VI oceniani byli przez przedstawicieli SU (Weronikę Laskowską, Wiktorię Gornowicz, Aleksandrę Engelhart, Emilię Figlewską, Katarzynę Lindę) oraz nauczycieli, sprawujących dyżury w wyznaczonych miejscach.
Strona 1 z 109 1 2 3 4 > >>
Regulaminy
Regulamin lodowiska
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA SZÓSTOKLASISTY

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2014/15
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Do pobrania:
Deklaracja korzystania z szafek
Regulamin korzystania z szafek

Przedmioty
Technika:
Regulamin BRD

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Działania
Tylko pustej głowy nie chroni kask
Wyrównywanie szans

Projekt systemowy
"My - każdy z nas - wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów klas I - III w Gminie Czersk"
- Informacje ogólne
- Konkurs fotograficzny
- Przegląd teatralny
- Na szkoleniu żeglarskim
- Warsztaty kulinarne
- Spotkanie z aktorami
- Konkurs plastyczny
- Szlifujemy angielski
- Warsztaty plastyczne
Ciekawe strony
Kolorowanki
Konkursy
Zagłosuj na nas klikając na poniższy baner
Zagłosuj na nas!
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
Shoutbox
Zaloguj się, by móc pisać w shoutbox.

Ewelina44
25.11.14 16:55
Pozdrowionka!

Ewelina44
25.11.14 16:54


Ewelina44
25.11.14 16:54


gostekk
23.11.14 15:38
eloszkiii

MineKlocys
24.10.14 09:27
Krystian

MineKlocys
21.10.14 18:16
Ja nie moge 2:0!!! POLEN V.S DEUSTCHLAND

kryha24
04.10.14 10:04
pozdro dla 6B

POZITIV
11.09.14 08:35
Jak ktoś chcę to niech zobaczy mój profil(dużo się zmieniło)

Nathaa
05.09.14 20:53
Nuda *.*

POZITIV
02.09.14 12:50


Archwium
14995399 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2015
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone